Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX CEO’su Kripto Piyasasına Yönelik Düzenleme Sürecini Değerlendirdi

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, hükümetlerin önümüzdeki 3 ila 5 yıl içinde daha net bir duruş sergilemelerini bekliyor.
FTX CEO’su Kripto Piyasasına Yönelik Düzenleme Sürecini Değerlendirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasına yönelik yasal düzenleme sürecine dair görüşlerini paylaştı. Borsa olarak yasal düzenlemelere uyum sağlamak istediklerini belirten CEO, şirketin yargı alanında sayısız lisans başvurusu yaptığını söyledi.

FTX CEO’su KYC ve AML gereksinimlerinin her bir yargı alanı için değiştiğini belirterek, düzenleme alanında daha fazla netlik görmek istediklerini ve hükümetlerin önümüzdeki 3 ila 5 yıl içerisinde daha net bir duruş sergilemesini beklediğini ifade etti.

FTX Düzenlemelere Uyum Sağlıyor

FTX Düzenlemelere Uyum Sağlıyor

Tether ve tartışmalı ABD doları desteği konusuna değinen Bankman-Fried, FTX’in USDT’yi diğer serbest yüzen kriptolar gibi ele aldığını söyledi. Ancak CEO, USDT’nin ABD dolarından çok uzakta fiyatlandırılması gerektiğini öne süren bir rapora rastlamadığını belirtti.

Geçen haftaki yakın tarihli bir rapor, FTX’in kripto borsasındaki kaldıracı sınırlayarak ticaret risklerini azaltmaya yönelik en son çabalarını gösterdi. FTX kullanıcıları yapılan düzenleme ile 101 kat olan alım satımlarını 20 kata kadar gerçekleştirebilir.

Haberler risk yanlısı tüccarların cesaretini kırmış olsa da, bu harekete yönelik genel fikir olumlu olmaya devam ediyor. Borsa, duyurunun ardından günlük işlem hacimlerinde herhangi bir düşüş bildirmedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%