Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FSInsight, Bitcoin için Astronomik Fiyat Tahmininde Bulundu

Araştırma şirketi FSInsight, Bitcoin’in 2022’nin ikinci yarısında ulaşacağı fiyatı tamin etti. Detaylar haberde…
FSInsight, Bitcoin için Astronomik Fiyat Tahmininde Bulundu
Yorum

Bitcoin’in gelecekte ulaşacağı potansiyel fiyata dair yeni araştırmalar yapılmaya devam ediyor. Son olarak market araştırma şirketi FSInsight, Bitcoin’in 2022 yılının ikinci yarısında 200.000 dolara ulaşacağını tahmin etti.

CoinDesk ile paylaşılan “Döngü Sonrası Dünyada Dijital Varlıklar” başlıklı bir notta, Bitcoin geçen yılın dördüncü çeyreğinin sonlarına doğru hisse senetleriyle giderek daha fazla bağlantılı hale geldiğine yer verildi.

Raporda ayrıca FED’in sıkılaşma politikalarının fiyatı aşağı yönde baskıladığına değinildi. Dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell, geleneksel piyasalar ile Bitcoin arasındaki korelasyonun daha belirgin hale geldiğine dikkat çekti.

Farell, Bitcoin’in yılın ikinci yarısında yükselişini sürdüreceğine inanıyor. FSInsight ayrıca DeFi, NFT ve diğer Web 3 uygulamaları ile Ethereum ağındaki büyümenin hızlandığını belirtti. Ethereum için de tahminde bulunan araştırma firması, bu yıl içerisinde fiyatın 12.000 dolara çıkacağını öne sürüyor.

Bitcoin ve Ethereum, Kasım ayında tarihi zirvelerine ulaşmıştı. BTC ve ETH sırasıyla 69.000 ve 4.800 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Sonrasında ise %50’nin üzerinde düşüşler gerçekleşti. Her iki dijital varlık sırasıyla 42.750 ve 3.080 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%