Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Fransız Borsası Düşük Ağustos PMI’sına Rağmen Kazançlarda Öne Çıktı

Fransız borsa endeksi haftaya güçlü başlarken yükselişiyle Avrupalı emsalleri arasında öne çıktı.
Fransız Borsası Düşük Ağustos PMI’sına Rağmen Kazançlarda Öne Çıktı

Fransız borsa endeksi bugünkü yükselişiyle Avrupalı emsalleri arasında öne çıktı. Geçen Cuma 6,626.11 puanda kapanış yapan CAC 40 Endeksi, piyasaların Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu’na ve PMI verilerine odaklandığı haftaya 6,699.32 puanla güçlü başladı.

Açılış puanı gün içi en yüksek seviyesi olurken ilerleyen dakikalarda pozitif seyrini sürdürdü.

TSİ 11.30’da yüzde 0,55 kazançla ilerleyen CAC 40 Endeksi, böylece Avrupa borsa endeksleri arasında kazançlarda öne çıktı.
Fransız Borsa Yükseliş
KAYNAK: Marketwatch

5 günde yüzde 2,6 kaybetse de yıl başından bu yana yüzde 20 değer kazandı. Bir yılda ise yüzde 33 değerlendi. Yazım sırasında endeksin en güçlü yükselişini kaydeden hisseler arasında ise Kering, LVMH ve Stellantis öne çıktı.

Ekonomik veri cephesinde Fransa’nın öncü Ağustos ayı Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri açıklandı. Fransa Kompozit Çıktı Endeksi Ağustos’ta 55,9 ile 4 ayın düşüğüne geriledi.

Hizmet Faaliyet Endeksi 56,4’le 6 ayın düşüğüne, Fransa İmalat Çıktı Endeksi Ağustos’ta 54’le 6 ayın en düşük seviyesine, Fransa İmalat PMI da 57,3’le 6 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Aynı zamanda anket, ileriye dönük olarak, bazı firmalar tedarik zinciri sorunlarının uzamasından endişe duyduğundan, iş güveninin yedi ayın en düşük seviyesine indiğini gösterdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum