Yatırım yapmaya başla!

Foxconn’un Kurucusu Tayvan Başkanlığı için Deniz Tanrıçası Mazu’dan Destek Aldığına İnanıyor

Foxconn'un milyarder kurucusu Terry Gou, Çin deniz tanrıçası Mazu’nun kendisini başkanlık yarışı için desteklediğini söyledi. İşte detaylar;
Foxconn’un Kurucusu Tayvan Başkanlığı için Deniz Tanrıçası Mazu’dan Destek Aldığına İnanıyor

Dünya devi elektronik üreticisi Foxconn’un kurucusu ve başkanı olan Terry Gou, gündeme geldiği haberle büyük yankı uyandırdı. Çünkü kendisinin, gelecek yıl yapılacak seçimlerde Tayvan başkanlığına koyacağı adaylığının kutsal bir desteği olduğuna inandığı söylendi.

Çin deniz tanrıçası Mazu’nun desteğini aldığını iddia eden Tayvanlı milyarder, Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, Mazu’nun kendisini Tayvan Boğazı çapında barışı desteklemesi için öne çıkmaya teşvik ettiğini belirtti. Gou’nun yorumları, Tayvan lideri Tsai Ing-wen’i yenmek için Çin dostu muhalefet partisi Kuomintang (Çin Milliyetçi Partisi) için yarışmayı düşündüğünü söylemesinden bir gün sonra bir New Taipei tapınağını ziyaretinin ardından geldi.

“Bugün Mazu bana, acı çeken insanlar için iyi şeyler yapmak, gençlere umut vermek, sınır ötesi barışı desteklemek için ondan ilham almam gerektiğini söyledi.” dedi.

Foxconn’un Kurucusuna Göre Deniz Tanrıçası Mazu Tayvan Başkanlık Yarışı için Kendisini DestekliyorDeniz tanrıçası Mazu’nun yakın zamanda onunla bir rüyada konuştuğunu dile getiren Gou; “Mazu’ya sormaya geldim ve o öne çıkmamı söyledi” açıklamasını yaptı. Partinin önümüzdeki haftalarda genel seçim için aday göstermesi beklenirken Tayvanlı milyarderin iddiaları haliyle dikkat çekti. 68 yaşındaki Gou’nun 4.4 milyar dolarlık servetinin olduğu ve şirketi Foxconn’un Çin2de düşük ücretli fabrikalar açan ilk Tayvanlı şirketler arasında yer aldığı aktarıldı. Öte yandan, Hon Hai Precision Industry Co’nun ve Foxconn’un hisseleri bugün yükseliş gösterdi.

Burada bir analist, yükselişin Gou’nun Tayvan’ın karşılıklı iki kıyı ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olabileceği ve şirketin bundan faydalanabileceği inancından kaynaklandığını öngördü.

Foxconn’un Kurucusu Deniz Tanrıçası Mazu Tayvan Başkanlık Yarışı için Kendisini DestekliyorDiğer taraftan Gou’nun net bir halefi yoktu ve adaylığının açıklanması şirketin nasıl yönetileceği konusunda sorular doğuracaktı. Gou’nun özel asistanı Louis Woo, daha sonra Bloomberg’e Gou’nun operasyonlardan ve stratejiye odaklanmaktan geri çekilirken başkanlığından vazgeçmeyi planlamadığını söyledi. Tayvan’ın üçüncü en zengini ve dünyanın 44. en zengini olan Gou’nun Çarşamba günü Mazu tapınağı ziyaretinde perakende siyaset yeteneğini sergilediği de vurgulandı.

Yerel kültürel ve manevi geleneklere yaptığı vurgu, Pekin’e fazla sempati duyduğu yönündeki eleştirileri karşılamasına yardım edebilirdi.

Foxconn’un Kurucusu Deniz Tanrıçası Mazu'nun Desteğini AlıyorZaten Gou’nun dindar olduğu ve Foxconn’un dünya çapındaki fabrikalarında Çin’in yerel toprak tanrısı Tudi Gong’un totemleri vardı. Çarşamba günü Guan Yu tapınağında da başkanlık için aday olması gerekip gerekmediği hususunda tanrıların anket yapması beklediğini belirtti.

Mazu’nun uzun zamandır iş başarısını desteklediğine inandığını vurgulayan Gou; “Mazu, ekonominin barışın ve refahın ardından gelişeceğini söyledi” dedi. Deniz tanrıçası Mazu’nun balıkçıları ve denizcileri koruduğuna inanılıyor ve tanrıçaya Taoistler ve Budistler tarafından tapınılıyor. Ayrıca Çin, Singapur, Tayvan ve Vietnam dahil olmak üzere Doğu Asya etrafında ilahi tapınaklar bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum