Yatırım yapmaya başla!

Fortnite Gizli Bilgilerini Sızdıran Kullanıcısına Dava Açtı

Son ayların popüler oyunu Fortnite’ın kullanıma sunulmamış verilerini sızdıran bir test kullanıcısına Epic Games tarafından dava açıldı.
Fortnite Gizli Bilgilerini Sızdıran Kullanıcısına Dava Açtı

Dünyanın son dönemde en çok oynanan hayatta kalmalı oyunlarından biri olan ve oyuncu sayısı hızla artış gösteren Fortnite, PUBG ile sıkı bir rekabete tutuşmuş durumda. Aylık geliri ile dudak uçuklatan oyun, geliştiricisi olan Epic Games tarafından sürekli güncellenmekte ve yeni haritalar ve etkinlikler kullanıma sunuluyor.

Geçtiğimiz günlerde PUBG ile telif hakkı ihlali tartışması yaşayan ve sorunun üstesinden gelen Epic Games, bu sefer test kullanıcısı ile ilgili bir problem ile karşı karşıya. Şirket sürekli geliştirme ve araştırma aşamalarından geçirdiği oyunun beta aşamalarında test kullanıcıları ile gizli bilgiler paylaşıyor. Bu kullanıcılar ile gizlilik anlaşması yapan Epic Games, bir kullanıcısının bu anlaşmaya uymadığı gerekçesiyle dava açtı.

Epic Games’ten Kullanıcısına Dava

Geliştirici ekipler bir oyuna eklenecek yeni özellik ve güncelleme gibi işlevlerin yaratılması esnasında beta süreçleri geçiriyor. Bu süreçler kimi zaman kullanıcılarına açık şekilde geri bildirim alma üzerine gerçekleşirken kimi zaman ise büyük bir gizlilik içerisinde yürütülüyor.

Şirketler gizlilik içerisinde yürüttükleri beta çalışmaları sırasında test kullanıcıları ile gizliliğin korunması üzerine anlaşma imzalıyorlar. Ancak Epic Games bir test kullanıcısının bu anlaşmaya uymadığını iddia ederek kişiye dava açtığını açıkladı.

Beta Sürecindeki Oyun Etkinliği Sızdırıldı

Thomas Hannah adında bir kullanıcı Epic Games’in Fortnite’ın yeni sezon etkinlikleri için yapmış olduğu gizli çalışmaları şirketten habersiz olarak Reddit üzerinden üçüncü kişiler ile paylaştı. Paylaşımın farkına varan şirket ise maddi zarara uğradığını belirterek bu kullanıcıya tazminat davası açtı.

Davanın görülen ilk duruşmasında Hannah yaptığı savunmada bilgi paylaşımı yaptığını itiraf ederek, konuştuğu kişinin kendisinden habersiz şekilde bilgileri paylaşacağını tahmin etmediğini söyledi. Epic Games’in ne kadar tazminat istediği açıklanmayan davanın duruşmaları önümüzdeki günlerde görülmeye devam edecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum