Paylaşım

Popüler Oyun Fortnite Oyuncularını Zengin Edecek!


 

Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, e-spor turnuvalarında verilmek üzere 100 milyon dolarlık ödül bütçesi oluşturuyor.

Son yılların en çok oynanan çevrimiçi hayatta kalma oyunlarından birisi hiç kuşkusuz Fortnite olmaktadır. Epic Games tarafından 2017 yılında piyasaya sürülen Fortnite, dudak uçuklatacak cinsten aylık gelir oranlarına ulaşmaktadır. Her ne kadar zirvede PUBG bulunsa da Fortnite kısa sürede en büyük rakip olarak karşısına çıkmıştır.

YouTube’da izlenme rekorları kıran Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, düzenlenecek olan e-spor turnuvalarında dağıtılmak üzere akıllara zarar bir bütçe oluşturduğunu açıkladı. 100 milyon dolarlık bir ödül havuzu oluşturduğunu belirten şirket, projesini hayata geçirdiği takdirde oyun dünyasında kırılması güç bir rekora imza atacak.

Fortnite’ın En İyileri Köşeyi Dönecek!

Epic Games’in önümüzdeki süreçte e-spor turnuvalarında, dünyanın en iyi Fortnite oyuncularını zengin etmek istediği ortaya çıktı. 100 milyon dolar gibi astronomik bir miktarın turnuvalarda dağıtılacak olması, profesyonel Fornite oyuncularını da son derece heyecanlandırmış durumda.

Epic Games’in milyonlarca Fortnite oyuncusu üzerinden kazandığı akıllara zarar geliri düşündüğümüzde, ödül için ayrılan paranın şirket için aslında o kadar da büyük bir rakam olmadığını söyleyebiliriz. Ancak yine oyun dünyasında DOTA 2’nin 5 yılda dağıttığı paraya eş değer bir ödül dağıtılacak olması, Fortnite’ın son dönemde kazandığı popülariteyi ortaya koyuyor.

Oyunun Android Sürümü Yolda!

Kullanıcı rekorları kıran oyun şu ana kadar PlayStation 4, Xbox One, PC, Mac OS ve iOS platformlarından çevrimiçi olarak oynanabiliyor. Mobil oyun dünyasında sadece iOS kullanıcıları tarafından oynanan oyun, önümüzdeki günlerde Android kullanıcıları için de oynanabilir olacak.

Android cephesindeki kullanıcı yoğunluğunu düşündüğümüzde, Fortnite’ın bu pazara adım atmasıyla yeni rekorlara imza atacağını söyleyebiliriz. Görülen o ki lider konumda olan PUBG’nin en büyük rakibi Fortnite, gün geçtikçe gücüne güç katmaya devam edecek.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın