Paylaşım

Fortnite Android’de Olmamasına Rağmen Geliri Milyar Dolara Ulaştı!


 

Son zamanların en popüler oyunlarından biri olan Fortnite, Android’de yer almamasına rağmen 1 milyar dolar barajını geride bıraktı. İşte detaylar…

Hayatta kalma oyunu olarak geliştirilen ve geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Fortnite, sahip olduğu potansiyel ile yapımcısı Epic Games’e büyük kazançlar sağlamaya devam ediyor. Oyununun hızla yaygınlaşması ilginç olayları da beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Fortnite tutkunu bir çocuğun babasının kredi kartı ile 700 dolar harcama yapması gündemde yer almıştı.

Oyunun bu denli yayılması, yapımcısı Epic Games’in de yüzünü fazlasıyla güldürüyor. İzlenme oranlarıyla YouTube’da rekor kıran hayatta kalma oyunu, aylık 300 milyon dolar gelir üretir hale geldi. Aylık geliri ile dudak uçuklatan oyun, toplamda elde ettiği gelirle de önemli bir seviyeye ulaşmış durumda.

Toplamda 1 Milyar Dolar Gelir Elde Edildi

Toplamda 1 Milyar Dolar Gelir Elde Edildi

Epic Games’in gözde oyunu, kısa süre içerisinde fırtına gibi esen PUBG’nin karşısına en dişli rakip olarak çıkmayı başardı. Oyunun edinilmesi ücretsiz olmasına rağmen oyun içi satış işlemleri sayesinde Epic Games toplamda 1 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı.

Belirli aralıklarla düzenlenen sezon etkinlikleri de Fortnite’ta etkileşimin en üst seviyeye çıkmasını sağladı. Tabi bu durum gelirlerin artışında büyük rol oynadı. Popüler oyun aylık baza bakıldığında Nisan ayında 296 milyon dolar, Mayıs ayında ise 318 dolar gelir elde etmeyi başardı.

Oyunu Android Kullanıcıları Heyecanla Bekliyor

Oyunu Android Kullanıcıları Heyecanla Bekliyor

Fortnite bugüne kadar elde ettiği başarıyı, PC, iOS, PlayStation, Nintendo Switch ve Xbox One platformlarında yer alarak sağladı. Oyunun tek yer almadığı mecra ise Android gözüküyor. Önümüzdeki aylarda Android kullanıcılarına sunulması beklenen oyun, sağladığı büyük başarıyı konsollara borçlu.

Durumun farkında olan Epic Games ise konsollara daha fazla oyuncu kazandırmayı amaçlıyor. Aynı zamanda ücretsiz olması da büyük rol oynayan oyun, hayatta kalma temalı oyunların gelişiminde de önemli bir yere sahip olacağa benziyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın