Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Fortnite’ın Eski Bilgisayarlardaki Deneyimi Performans Modu ile Artıyor

Epic Games düşük donanımlı PC’lerde Fortnite için performans modu geliştirdi.
Fortnite’ın Eski Bilgisayarlardaki Deneyimi Performans Modu ile Artıyor

Son yıllarda piyasaya çıkan oyunlar milyonlara ulaşıyor ve büyük ilgi görüyor. Özellikle Battle Royale türüne ait oyunlar en çok ilgi gören yapımlar arasında yer alıyor. PUBG ve Fortnite’ı bu türe ait öne çıkan oyunlar olarak gösterebiliriz. Milyonlarca kişi tarafından oynanan oyun son günlerde App Store’da engellenmesi ile daha çok gündeme geldi.

Apple’ın komisyon kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle oyun iOS mağazasından kaldırılmıştı. Epic Games ile Apple arasında bu konu nedeniyle açılan dava halen devam ediyor. Fortnite mobil cihazların yanı sıra bilgisayar platformunda da oynanabiliyor. PC kullanıcıları Fortnite deneyimini yaşıyor.

Bu deneyimini en iyi şekilde yaşamak için bilgisayarların yüksek donanımlı olması gerekiyor. Düşük donanımlı PC’lerde ise oyun deneyimi olumsuz etkiliyor. Oyunun geliştiricisi bu kullanıcılar için yeni bir mod geliştirdiğini duyurdu.

PC’ler için Performans Modu

PC’ler için Performans Modu

PC platformlarında oyun deneyimi için yüksek donanımlı bilgisayarlar büyük öneme sahip olmakta. Bazı geliştiriciler ise oyunlarının düşük donanımlı PC’lerde de oynanması için özel modlar geliştirebiliyor. Epic Games, Fortnite’ın PC sürümü için yeni performans modunu duyurdu. Bugünden itibaren kullanıma sunulan mod ile oyunun FPS değerlerinde önemli oranda iyileştirme sağlanacak.

Epic Games’ten yapılan açıklamada, “Görsel kaliteyi azaltarak işlemci ve ekran kartının yükünü azaltan bu mod sayesinde ciddi performans artışı sağlayacak. Bu mod, düşük ölçeklenebilirlik ayarına veya daha zayıf donanıma sahip oyuncuların oyunu daha önce hiç olmadığı kadar sorunsuz ve daha FPS’le çalıştırmasına olanak sağlayacak.” ifadelerine yer verildi. Şirket bu modun oyuncuların tercihine bağlı olarak çalışacağının altını çiziyor.

Düşük donanıma sahip kullanıcılar oyuna girdiklerinde performans modunun aktifleştirilmesi için bildirim ile karşılaşacak. Epic Games’in bu hamlesi ile Fortnite’ın sistem gereksinimleri daha düşük seviyeye çekilmiş olacak. Performans modu ile işlemci ve ekran kartı üzerindeki yük azaltılacak ve daha az bellek kullanımı sağlanacak.

Bu modun Creative ve Battle Royale modunda kullanılabileceği belirtiliyor. Daha önce mobil uygulamalarda Lite sürümlerinin geliştirildiğine sıkça tanık olmuştu. PUBG Mobile Lite başta olmak üzere pek çok oyun ve servisin düşük seviyedeki akıllı telefonlar için sunulduğu biliniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum