Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Forbes 2016 Yılı için Dünyanın En Zengin İsmini Belirledi

Forbes 2016 Yılı için Dünyanın En Zengin İsmini Belirledi

Global piyasaların merakla beklediği sorunun cevabı bugün yanıt buldu. Dünyaca ünlü ABD’li dergi Forbes, dünyanın en zenginleri listesini bugün kamuoyuna açıkladı. Açıklanan verilere göre dünyanın en zengin ismi Microsoft’un kurucusu ve aynı zamanda Üst Düzey Yöneticisi (CEO) olan Bill Gates oldu. Şu günlerde 60 yaşına ayak basan Bill Gates’i dünyanın en zengini yapan, kişisel serveti ise 78,5 milyar dolar olarak açıklandı. Forbes’in açıkladığı dünyanın en zenginleri listesinin ikinci sırasını ise İspanyol tekstil devi Zara’nın sahibi olan Amancio Ortega oldu. 79 yaşındaki Ortega’nın kişisel serveti ise 67 milyar dolar olarak açıklandı.

Listenin devamı ise şöyle oldu;

Forbes’in açıkladığı verilere göre dünyanın en zenginleri listesinin üçüncü sırasını Berkshire Hathaway’in sahibi olan Warren Buffet adlı. ABD’nin en zengin isimlerinden biri olan Buffet’in kişisel serveti ise bu yıl 60,8 milyar dolar olarak açıklandı. Dördüncü sırayı ise Meksikalı telekomünikasyon devi olan Carlos Slim Helu aldı. Bilindiği üzere Helu, daha önceki yıllarda açıklanan en zenginler listesinde kendisine daha üst sıralarda yer bulmaktaydı. Ancak bu defa işler istediği gibi gitmedi. Dördüncü sıranın sahibi olan Helu’nun kişisel serveti ise bu yıl 50 milyar dolar olarak açıklandı.

Teknoji devlerinin büyük başarısı!

Dünyanın en zenginleri listesinin ilk dört sırasının ardından ise teknoloji sektörünün devleri yer aldılar. Tekonoliji devlerinin art arda yer aldığı sıralama ise şöyle gerçekleşti; dünyanın en zengin beşinci ismi dünyaca ünlü Amazon’un sahibi olan Jeff Bezos oldu. Bezos’un kişisel serveti bu yıl 45,2 milyar dolar olarak açıklandı. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve Apple’ın yanındaki duruşuyla FBI’ı karşısına alan isim Mark Zuckerbeg ise listede kendisine altıncı sırada yer buldu. Neredeyse tüm dünyanın kullandığı sosyal paylaşım sitesi olan Facebok’un kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Zuckerberg’in kişisel serveti ise bu yıl 44,6 milyar dolar olarak açıklandı.

Türkiye’nin en zengini Murat Ülker!

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Forbes Türkiye’nin en zenginleri listesini de açıklamıştı. Listenin ilk sırasında Murat Ülker yer almıştı. Türkiye’nin en zengin ismi olan Murat Ülker’in kişisel serveti ise 4,4 milyar dolar açıklanmıştı. Türkiye’nin en zenginleri listesi hakkında merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum