Yatırım yapmaya başla!

Milyarder Boksör Floyd Mayweather Vergi Borçlarını Neden Ödemiyor?

Tüm zamanların en iyi boksörü Floyd Mayweather’ın ne kadar lüks bir hayat yaşadığını biliyoruz. Peki, şampiyonun para içinde yüzerken vergi borçlarını ödememesine ne demeli?
Milyarder Boksör Floyd Mayweather Vergi Borçlarını Neden Ödemiyor?

Önümüzdeki günlerde Conor McGregor’la karşı karşıya gelecek olan Mayweather, milyar dolarlık bir servete sahip. Ve bu maçla da servetine servet katacağı açıkça ortada. Peki, namıdiğer Money’nin bu kadar çok parası varken, vergi borçlarını ödemediğini biliyor muydunuz?

Sahip olduğu parayla her zaman övünen ve lüks yaşamını gözler önünde yaşamaktan hoşlanan Mayweather’ı ultra lüks hayatıyla yeteri kadar tanıyoruz. Hatta seyahate çıkan Floyd Mayweather’ın valizindeki para desteleri kaç taneydi, ne kadar edebilirdi, geçtiğimiz yıllarda bunlar üzerine fazlasıyla konuşmuştuk. Sonuçta; o “yolculuğa çıkarken yanıma hiç kıyafet almıyorum, Benjamin’ler benim için yeterli oluyor” diyen, yani alçakgönüllülüğün yakınından uzağından geçmeyen bir kişilik. O halde neden vergi borcunu ödemek yerine erteleme talebinde bulunuyor?

Ünlü boksör, 2015 yılında Conor McGregor ile maç yapacağı 26 Ağustos tarihine kadar olan vergi borçları için erteleme talebinde bulundu.

Mayweather'ın vergi borçları için erteleme talebi

IRS isimli kuruma 5 Temmuz’da vergi erteleme başvurusu yapan milyarder boksör, ayrıca faiz affı istedi.

boksör faiz affı istedi

Gecikmiş borçlarına binen faiz miktarının düşürülmesini talep eden ünlünün başvurusundaki sözler de epey dikkat çekti.

Mayweather'ın başvurusundaki sözler

Çünkü Money lakaplı boksör, çok fazla mal varlığına sahip olmasına rağmen bunların çoğunun kısıtlandığını ve nakit paraya çevrilemeyeceğini belirtmiş.

mal varlığının kısıtlandığını ve nakit paraya çevrilemeyeceğini söyledi

2015’den bu yana biriken vergi borçlarını ödemek niyetinde olduğunu belirten yenilgisiz şampiyon, yakın zamanda yüksek miktarda ödeme alacağı bir organizasyona katılacağını da not düşmüş.

nakit para alacağı McGregor maçı

Ayrıca Mayweather, maçının tanıtımı için bir araya geldiği McGregor’u geçtiğimiz gün para yağmuruna tutmuştu.

McGregor’u para yağmuruna tuttu

Sonuçta; Floyd Mayweather araba koleksiyonundaki en güzel modeller arasından 1-2 tanesini bile satsa milyon dolarlara ulaşabilecekken neden böyle bir şey yaptığını bilmiyoruz. Gerçi ne kadar vergi borcu olduğu konusunda da net bir bilgi yok. Ama akıllara; sürdürdüğü lüks yaşam Mayweather’ın sonu mu olacak, sorusu da gelmiyor değil hani!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum