Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Fitch Ratings, El Salvador’un Bitcoin Yasasındaki Riskleri Değerlendirdi

Düzenleme sigortacılar için risk oluşturuyor.
Fitch Ratings, El Salvador’un Bitcoin Yasasındaki Riskleri Değerlendirdi

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde El Salvador, yaptığı düzenleme ile Bitcoin’i resmi olarak tanıyan ilk ülke oldu. Fitch Ratings, El Salvador’u Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemeye karşı uyaran en son küresel kredi derecelendirme kuruluşu oldu.

Şirket kripto varlıkların Latin Amerika ülkesi için sistemik risklere neden olabileceğine dair endişelerini dile getirdi. Ülkenin Bitcoin’in ana akım piyasalardaki uygulamasındaki netlik eksikliğine değinen Fitch Ratings, kripto ekosistemiyle ilişkili vatandaşlar için doğal volatilite ve operasyonel riskler konusunda uyarılarda bulundu.

Bitcoin Eylül Ayında Yasal Olacak

Bitcoin Eylül Ayında Yasal Olacak

Ajans, El Salvador’un düşük kredi kalitesindeki menkul kıymetlere maruz kalmaya devam ettiğine dikkat çekerek, yüksek riskli varlıkların ek holdinglerinin bu riski artıracağını belirtti.

El Salvador, Haziran ayı aşlarında tartışmalı Bitcoin yasasını kabul etti. Bu düzenleme ile Bitcoin ülkede ABD doları ile birlikte Eylül ayından itibaren yasal ödeme aracı olarak kullanılabilecek.

Fitch, 2020’de El Salvador’un toplam sermayesinin %21’ini oluşturan sigorta şirketlerinin Bitcoin’i benimsemekte tereddüt edeceklerini tahmin ediyor.

Ajans, poliçe sahiplerinin dijital para biriminde prim ödemeyi seçmesi durumunda, sigortacıların döviz risklerini sınırlamak için Bitcoin’i en kısa sürede dolara dönüştürmek isteyeceğini belirtiyor.

Hükümetler ve liderler, Bitcoin’in ana akım finansa geçişinin artılarını ve eksilerini tartmaya devam ederken, El Salvador maliye bakanı Alejandro Zelaya, Uluslararası Para Fonu’na (IMF) ülkenin hem ABD doları hem de Bitcoin kullanmaya devam edeceğine dair güvence veriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum