Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Finansman Bonosu İhracını Tamamlayan Akbank Hisseleri %1 Primli

Akbank hisseleri güne pozitif başladıktan sonra kazancını devam ettirdi. Yatırımcılar finansman bonosu ihracına ilişkin KAP açıklamasını değerlendiriyor.
Finansman Bonosu İhracını Tamamlayan Akbank Hisseleri %1 Primli

Akbank, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) pay dışında sermaye piyasası aracı işlemlerine yönelik açıklamada bulundu.

112 gün vadeli 1.110.000.000 TL nominal değerdeki finansman bonosu ihracı için talep toplama işlemi gerçekleştirildiği ve müşteri hesaplarına virmanının tamamlandığı bildirildi. Nitelikli yatırımcıya satış şeklinde yapılan TRFAKBK92116 ISIN kodlu bonoda vade başlangıç tarihi 26.05.2021 olarak belirlendi.

Akbank hisseleri KAP açıklamasının yapıldığı sıralarda %1,18 yükselişle işlem gördü.
Akbank Hisseleri Pozitif
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Çarşamba günü yatırımcılara 5,16 TL’den sunulan bankanın AKBNK kodlu hisseleri, Borsa İstanbul’un genelinde olduğu gibi çok fazla değişiklik göstermedi. Hisseler bugün en düşük 5,12, en yüksek 5,21 liradan fiyatlandı.

Finansman bonosuna yönelik açıklamaların geldiği dakikalarda 5,16 lirada seyreden hisseler, saat 16.36’da 5,15’ten işlem görüyor. Günlük bazda sınırlı düzeyde artış gösterdi. Ancak haftalıkta %0,5’ten fazla değer kaybetti.

261,408,617 TL işlem hacmine sahip Akbank hisseleri, 52 haftalık dönemde de yatırımcısına kaybettirdi. Yıllık değişimi %5 azalış olurken, kaydettiği en yüksek seviye 7,44, en düşük 4,42 oldu.

Şirket hisselerinin altında yer aldığı bankacılık endeksine bakıldığında, burada da sakinlik hakim. XBANK %1,47 artışla 1166 puandan işlem görüyor. Endeksin gün aralığı 1150 – 1173 puanları oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum