Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Filipin Menkul Kıymetler Borsası Kriptonun Merkezi Olmayı Hedefliyor

Borsa ülkede kripto para düzenlemesinin onaylanmasını bekliyor.
Filipin Menkul Kıymetler Borsası Kriptonun Merkezi Olmayı Hedefliyor

Kripto para ticareti dünya genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor ve ülkeler bunun için yeni düzenlemeler getiriyor. Bazı ülkeler piyasaya yönelik kısıtlamalar getirmeyi tercih ederken, ticareti teşvik edecek adımlar atan ülkeler de bulunuyor.

Bu ülkelerden birisinin Filipinler olması bekleniyor. Filipin Menkul Kıymetler Borsası (PSE), finansal düzenleyiciler ülkede kripto varlık ticareti için yeşil ışık yaktığında ilk sırada yer almayı hedefliyor.

Borsa Düzenleyicileri Bekliyor

Borsa Düzenleyicileri Bekliyor

PSE başkanı ve CEO’su Ramon Monzon, kriptolarda yaşanacak değişimin kendi bünyelerinde yapılması gerektiğini, çünkü altyapılarının mevcut olduğunu söyledi. Kurum şu anda ülkedeki mali düzenleyicilerin somut adımlar atmasını bekliyor.

Monzon piyasayı desteklemelerine rağmen, yatırımcıları yüksek volatiliteye karşı uyardı ve oynaklık nedeniyle anlık zenginlikler ya da yoksulluklar olabileceğini ifade etti. Ülkenin hükümeti tarihsel olarak dijital varlıklara karşı dostane davrandı.

Filipin Merkez Bankası, yakın zamanda bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmeyi düşünmediğini belirtti ancak ülkede faaliyet göstermek için çok sayıda kripto para borsasına lisans verdi.

Merkez bankası Ocak ayında, son üç yılda dijital varlıkların kullanımında hızlanan büyümenin etkisiyle, kripto varlık hizmet sağlayıcıları için yeni yönergeler oluşturmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum