Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fidelity, Bitcoin’in Diğer Dijital Ürünlerden Üstün Olduğunu Bildirdi

Varlık yöneticisi Fidelity, Bitcoin’in başka kripto para birimlerinden farklı bir yere konulması gerektiğini açıkladı. Detaylar haberde…
Fidelity, Bitcoin’in Diğer Dijital Ürünlerden Üstün Olduğunu Bildirdi
Yorum

ABD merkezli çok uluslu finansal yatırım şirketi Fidelity, Bitcoin’in dinamiklerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Yatırım firması Bitcoin’in diğer dijital varlıklar karşısında üstün özelliklere sahip olduğunu açıkladı.

Fidelity bu nedenle Bitcoin’in başka dijital varlıklardan ayrı olarak ele alınması gerektiğini belirtiyor. Altcoinlere de değinilen makalede, bu varlıkların Bitcoin’i tahtından edemeyeceğine yer verildi.

Fidelity’e göre Bitcoin, altın ile itibari paranın özelliklerini birleştiriyor ve iyi bir kaliteye sahip oluyor. Firmaya göre kripto para biriminin merkeziyetsiz yapısı da, ayırt edici bir özellik kazandırıyor.

Fidelity, BTC’yi geleneksel yatırımcılar için dijital varlık piyasasına giriş noktası olarak görüyor. Şirket yatırımcılara varlık sınıfı olarak Bitcoin’e odaklanmalarını öneriyor. Yatırım firması Kasım ayında Kanada’da spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmıştı.

Fidelity geçtiğimiz ay ise Bitcoin ETF’inin bir bölümünü en büyük fonlarından ikisine tahsis etme kararı almıştı. Şirket 2019 yılında kripto para saklama hizmeti sunmaya başlamıştı. Son zamanlarda kurumsal ve bireysel yatırımcılar enflasyona karşı bir korunma olarak Bitcoin’de daha fazla ilgi göstermeye başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%