Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FCA, Kripto Para Risklerini Uyarmak için 11 Milyon Sterlin Harcayacak

İngiltere'nin düzenleyicisi kripto sahiplerinin daha genç ve duygusal yatırımcılar olacağından endişe ediyor.
FCA, Kripto Para Risklerini Uyarmak için 11 Milyon Sterlin Harcayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), gençleri kriptoya yatırım yapmanın riskleri konusunda uyarmak için 11 milyon sterlin bütçe ile bir pazarlama kampanyası başlatacak. FCA CEO’su Nikhil Rati, yaklaşık 2,5 milyon İngiliz’in kripto varlıklara sahip olduğunu tespit eden son araştırmaları hatırlattı.

Yetkili FCA’ın kripto sahiplerinin daha genç olma ve anonim kişiler tarafından kışkırtılan daha az rasyonel ve daha duygusal davranma olasılığının daha yüksek olduğuna dair endişesini vurguladı.

Genç Yaş Grubu Risk Altında

Genç Yaş Grubu Risk Altında

Rathi, sosyal medya tarafından çekilme olasılığı daha yüksek olan 18 ila 30 yaşındakiler ile ilgilenmeye alışık olmadıkları bir tüketici kategorisine dikkat çekti.

Reddit forumu WallStreetBets tarafından yönlendirilen bir ticaret çılgınlığı, şirketin hissesinin 2020 sonunda 18 dolardan 483 dolara kadar yükselmesine neden oldu. Kampanyanın duyurusu, reklam endüstrisindeki kripto piyasasının izlenmesini sıkılaştırma planlarının ardından geldi.

Reklam Standartları Kurumu, 9 Temmuz’da , daha reaktif olan önceki yaklaşımının aksine, kripto ürünleri için proaktif olarak potansiyel olarak yanıltıcı veya sorumsuz reklamlar arayacağını açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%