Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

FBI, Mirror Trading’in Kripto Dolandırıcılık Soruşturmasına Katılıyor

FBI, Güney Afrika merkezli dolandırıcılık suçlamasına katılıyor.
FBI, Mirror Trading’in Kripto Dolandırıcılık Soruşturmasına Katılıyor

Güney Afrikalı Mirror Trading International (MTI) şirketi, 2020 yılında yaşanan dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle inceleme altında. soruşturma kapsamında Federal Soruşturma Bürosu (FBI) incelemelerde bulunacak.

Aralık 2020’de geçici tasfiyeye giren MTI, 170 ülkede 260.000’den fazla üyesi olduğunu iddia etti . Bu durum geçen yılın Temmuz ayında Teksas’taki düzenleyicilerin dikkatini çekmişti.

Mirror Trading Dolandırıcılıkla Suçlanıyor

Mirror Trading Dolandırıcılıkla Suçlanıyor

Güney Afrika’nın Finansal Hizmetler Davranış Otoritesi (FSCA), Ağustos 2020’de, şirketin zorunlu bir lisansa sahip olmadığı ve yatırımcılara yatırımlarında fantastik getiriler sunduğu konusunda uyarıda bulunarak kendi bildirisini yayınladı.

FSCA, MTI’ın mevcut müşterilerine derhal geri ödeme talep etmelerini tavsiye etmişti. Güney Afrika’daki tasfiye ekibi MTI’nin varlıklarını takip etmeye çalışıyor ve şirketin bugünün fiyatıyla yaklaşık 874 milyon dolar değerinde yaklaşık 23.000 BTC’yi elinde tuttuğuna inanılıyor.

Ekip, Ocak ayından bu yana çabalarına yardımcı olmak için yetkilerini genişletmeye çalışıyor. MTI yetkilileri FBI’in araştırmacılara destek olacağını belirtiyor. Şirketin üst düzey yöneticilerinin operasyonları hakkında çeşitli söylentiler olmuş ve MTI CEO’su Johann Steynberg’in tam kontrole sahip tek kişi olduğuna dair iddialar yer almıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum