Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Facebook Yıllardır Kullanılan Eski Arayüzün Fişini Çekiyor

Sosyal medya devi uzun yıllardır kullanılan eski tasarımın Eylül ayında sona ereceğini açıkladı.
Facebook Yıllardır Kullanılan Eski Arayüzün Fişini Çekiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinin başında gelen Facebook, bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram ile beraber çok geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu uygulamalar arasında kullanıcı sayısı olarak Facebook’un başı çektiğini söyleyebiliriz.

Şirket kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına pek çok yeni özelliği uygulama içerisine entegre ediyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde sosyal medya devi yeni bir arayüzü test etmeye başlamıştı. Masaüstü kullanıcıları yeni arayüze geçiş yaparak farklı bir deneyime kavuşmuştu.

Facebook bu tasarımı kullanılırken aktif olarak revize etti ve kullanıcılardan gelen geri bildirimleri değerlendirdi. Bununla beraber alışılmış mevcut tasarıma da isteyenler geçiş yapabiliyordu. Facebook’tan bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı ve eski arayüzün önümüzdeki aydan itibaren kullanılmayacağı duyuruldu.

Bir Dönem Sona Eriyor

Bir Dönem Sona Eriyor

2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan sosyal medya platformu Facebook, o yıldan bu zamana büyük bir değişim geçirdi. Çok sayıda yeni özelliğin yerini aldığı platformda, arayüz olarak bazı dokunuşlar olsa da çok radikal bir değişim yaşanmadı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında kullanıcılara sunulan yeni arayüz ise önceki tasarıma göre oldukça farklı bir görünüme sahip olmakta. Sosyal medya devi yıllardır kullanılan mevcut tasarımın Eylül ayında sona ereceğini açıkladı.Bugün itibarıyla Facebook hesabına giriş yapan kullanıcılar yeni bir bildirim ile karşılaşmaya başladı.

Kullanıcılara Bildirim Gönderiliyor

Kullanıcılara Bildirim Gönderiliyor

Bildirimde “Yeni Facebook’da iyileştirmeler yaptık ve herkesin yeni görünümü deneyimlemesinden heyecan duyuyoruz. Klasik Facebook’u Eylül ayında kullanılamaz hale getirmeden önce, Facebook’u herkes için daha iyi hale getirmeye nasıl devam edebileceğimizi bize bildireceğimizi umuyoruz ” ifadeleri yer alıyor.

Yeni tasarımdan eski arayüze geçmek isteyen kullanıcılar ise “Klasik Facebook deneyimi Eylül’den itibaren kullanılamayacak. Yeni Facebook.com varsayılan deneyim olmadan önce nasıl iyileştirebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi almak istiyoruz” açıklaması ile karşılaşıyor.

Açıklamadan anlaşılacağı üzere 1 Eylül tarihinde yılalrdır kullanılan Facebook tasarımı kullanımdan kaldırımış olacak. O tarihten itibaren kullanıcılar sadece yenilenmiş arayüz ile platforma erişim sağlayacak. Bu arayüzde aydınlık ve karanlık tema seçenekleri bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu