Yatırım yapmaya başla!

Facebook Watch Party ile Gruplarda Toplu Video İzleme İmkanı Geldi

Sosyal medya devi testlerini gerçekleştirdiği Watch Party özelliğini kullanıma sundu. İşte detaylar…
Facebook Watch Party ile Gruplarda Toplu Video İzleme İmkanı Geldi

Dünyanın önde gelen sosyal medya devi Facebook, milyonlarca kullanıcısı için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Her ne kadar geçtiğimiz dönemde veri skandalları ile platformun başı ağrısa da, şirket pek çok yeni işlevi kullanıma sunmak adına çeşitli testler gerçekleştiriyor.

Popüler sosyal medya uygulaması Facebok’ta en çok gerçekleştirilen aktivitelerden birisi video izlemek oluyor. Sayılamayacak kadar çok videonun yer aldığı platformda, telifsiz içerikler de son dönemde yaygın şekilde görülmeye başladı. Ancak Facebook bünyesinde yer alan korsan içeriklerle ilgili sorumluluk kabul etmediğini açıklamıştı. Sosyal medya devinin son olarak kullanıma sunduğu Watch Party güncellemesi ile toplu video izleme dönemi başladı.

Watch Party ile Gruplarda Yeni Dönem

Watch Party ile Gruplarda Yeni Dönem

Facebook’un tüm dünyada kullanıma sunduğu Watch Party, video izlemeyi sevenleri memnun edecek türden. Yeni güncelleme ile gruplarda yer alan bir buton aracılığı ile Watch Party’e katılacaksınız. Daha sonra hangi videonun yayınlanacağını da göreceğiniz özellikte, tıpkı canlı video izleme sayfasında olduğu gibi yorum akışlarını takip edebileceksiniz.

Facebook, Watch Party’i uzun süredir kullanıcı grupları ile test ediyordu. Test kullanıcılarından gelen olumlu geri dönüşler sonrası, Facebook özelliği tüm dünyada kullanıma sundu. Watch Party ile grup yöneticileri istedikleri videoyu yayınlayıp grup içerisinde soru cevap etkinlikleri düzenleyebilecekler.

Watch Party’de Yardımcı Ataması Mümkün

Watch Party’de Yardımcı Ataması Mümkün

Facebook’un son olarak kullanıma sunduğu Watch Party, beraberinde iki yeni özellik ile geldi. Bunlardan birisi Watch Party’i başlatan kullanıcının, videoların devam etmesi için yeni bir kullanıcı atayabileceği Co-hosting özelliği.

Bir diğer özellik ile Watch Party’de yer alan kişilere video izlemesini başlatan kişiye, yeni videolar ekleyecek yeni kullanıcılar önerebileceği Crowdsourcing özelliği oluyor. Facebook’un son bombası Watch Party’nin özellikle küçük kullanıcı sayısına sahip gruplarda etkileşimi önemli derecede artırması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum