Yatırım yapmaya başla!

Facebook Uzaktan Çalışma Programını 6 Ay Daha Uzattı

Facebook’tan yapılan açıklama ile uzaktan çalışma izninin 2021’in Temmuz ayına kadar uzatıldığı belirtildi.
Facebook Uzaktan Çalışma Programını 6 Ay Daha Uzattı

Bilindiği üzere tüm dünya COVID-19 pandemisi ile beraber yeni bir yaşam düzenine geçiş yaptı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında tüm dünyaya yayılan virüs pandemi halini aldı ve gerek iş hayatı olsun gerekse sosyal hayat baştan aşağı değişim yaşadı.

Pek çok ülkede karantina uygulamaları hayata geçti ve insanlar evlerine kapanmak durumunda kaldı. Sektörünün önde gelen şirketleri bu süreç ile beraber evden çalışma düzenine geçiş yaptı. Salgının en fazla etkisini gösterdiği ülkelerin başında ABD geliyor. Facebook, Twitter, Microsoft, Apple, Google, Amazon gibi Silikon Vadisi’nin devleri uzaktan çalışma sürecine geçiş yapmıştı.

Yılın ilk aylarından bu yana devam eden süreç halen devam ediyor ve uzmanlar sonbaharın gelmesi ile beraber ikinci dalga uyarılarında bulunuyor. Teknoloji şirketleri evden çalışma sürelerini uzatmaya başladı. Son olara sosyal medya devi Facebook bu süreyi 6 ay daha uzattığını duyurdu.

Facebook Evden Çalışmayı Uzattı

Facebook Evden Çalışmayı Uzattı

Geçtiğimiz günlerde Twitter ve Apple gibi şirketler evden çalışma süresini uzattıklarını açıklamıştı. Hatta Twitter isteyen çalışanların kalıcı olara evden çalışmayı devam edebileceklerini belirtiyor. Son olarak Facebook bu yılın sonuna kadar olan uzaktan çalışma süresini 6 ay daha uzattı. Yani 2021’in Temmuz ayına kadar Facebook’ta uzaktan çalışma devam edecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir şirket sözcüsü, “Sağlık ve güvenlik uzmanlarından gelen yönlendirmeler ve şirket içinde yaptığımız değerlendirmeler sonucunda personelimize 2021’in temmuz ayına kadar evlerinden çalışmaları için izin verdik. Buna ek olarak, çalışanlarımıza evdeki ofislerinin ihtiyaçlarını karşılamaları için 1000 dolarlık bir kaynak sağlayacağız.” ifadelerinde bulundu.

Sosyal medya devi daha önce COVID-19 nedeniyle bazı çalışanların kalıcı olarak evlerinden devam edebileceğini açıklamıştı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise önümüzdeki 10 yıla kadar çalışanların önemli bir bölümünün uzaktan çalışma sistemine geçiş yapılacağını belirterek, “Uzaktan çalışma konusunda kendi ölçeğimizdeki en ilerici şirket olacağız. Bunu düşünceli ve sorumlu biçimde yapmamız gerekiyor. Dolayısıyla ölçülü şekilde hareket edeceğiz.” açıklamasını yapmıştı.

Corona virüsünden en çok etkilenen ülke ABD’de toplam vaka sayısı 4.8 milyonu geçti ve 160 bini aşkın insan hayatını kaybetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum