Yatırım yapmaya başla!

Facebook Açık Vermeye Devam Ediyor: Uygulama Raporları Yanlışlıkla Paylaşıldı

Veri skandalları ile dünyada ses getiren sosyal medya devi Facebook, şimdi de uygulama raporlarını yanlışlıkla test kullanıcılarına gönderdi.
Facebook Açık Vermeye Devam Ediyor: Uygulama Raporları Yanlışlıkla Paylaşıldı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak faaliyet gösteren Facebook’un başı son dönemde dertten kurtulmuyor. İlk olarak Cambridge Analytica Veri Skandalı ile gündeme gelen sosyal medya devi, tüm dünyada büyük itibar kaybı ve milyar dolarları bulan zarara uğramıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise kullanıcı verilerini Apple Amazon gib dev şirketlerle paylaştığı haberiyle gündemde yer alan Facebook, yine verilerini yanlışlıkla üçüncü kişilere sızdırmayı başardı. Tartışılan sosyal medya platformu son olarak analiz raporlarını yanlışlıkla test kullanıcılarına gönderdi.

Olay Geliştiriciye Gönderilen Mail ile Ortaya Çıktı

Facebook’un son olarak açık ettiği analizler, bir geliştiriciye gönderilen Facebook App Analytics adıyla gönderilen bir e-posta ile ortaya çıktı. Söz konusu e-postayı alan kişi, TechCrunch adlı haber sitesi ile iletişime geçti.

İncelenen e-postanın içeriğinde sosyal medya platformuna ait önemli bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler arasında haftalık kullanıcı sayısı, sayfa görüntülenme sayısı ve yeni üye olan kullanıcılar gibi şirket açısından çok önemli veriler yer alıyor.

Facebook Hatayı Doğruladı

Facebook geliştiricilere yolladığı haftalık analizlerin ve raporların yanlışlıkla test kullanıcılarına gönderildiğini doğruladı. Sosyal medya devi her ne kadar test kullanıcılarının önemli bilgilere ulaşamadığını belirtse de geliştiricilere gelen e-postadan rakiplerin bilmemesi gereken bilgilerin olduğuna yer verildi.

Facebook’un son yapmış olduğu hata milyonlarca kullanıcısından ziyade uygulama geliştiricilerin zararına olmuş durumda. Son dönemde çeşitli skandallarla gündemden düşmeyen Facebook’un önümüzeki günlerde bu imajı değiştirmek için neler yapacağı merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum