Yatırım yapmaya başla!

Facebook Silah Aksesuarı Reklamlarına Yaş Sınırlaması Getiriyor

Sosyal medya devi Facebook, önümüzdeki günlerden itibaren 18 yaş altındaki kullanıcılarına silah aksesuarı içeren reklamları göstermeyecek.
Facebook Silah Aksesuarı Reklamlarına Yaş Sınırlaması Getiriyor

Son dönemde yaşadığı olumsuzluklara rağmen halen dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma özelliğini koruyan Facebook, sahip olduğu reklam potansiyeliyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Her ne kadar son dönemde genç kullanıcı kitlesini Instagram’a kaptırma durumuyla karşı karşıya kalsa da halen sayısı milyonları bulan kullanıcıya reklam gösterimi yapmakta.

Sosyal medya devi özellikle 18 yaş altındaki kullanıcılarına sunduğu platforma ekstra özen gösteriyor. Şirket daha önce 2016 yılında aldığı bir karar ile 18 yaşın altında bulunan kullanıcılarına silah reklamlarını göstermeyi engellemişti. Ancak bu silahların yanında kullanılan çeşitli aksesuarların reklamı gösterilebiliyordu. Yeni alınan karar ile bu reklamlara da engellemeler getiriliyor.

Facebook’tan Silah Aksesuarlarına Reklam Engeli

Sosyal medya devinin aldığı son karar ile silah reklamı yasağının yanında aksesuarlarının reklamına da yaş sorgusu getiriyor. Facebook’un yeni reklam politikasının uygulanmaya başlanacağı tarih ise 21 Haziran olarak belirtildi.

Bugüne kadar geçerli olan uygulamada kullanıcılar Facebook’ta silah reklamları görmese de bunlara eklenen el feneri, dürbün, ve tabanca kılıfı gibi aksesuarlara ait reklamları görebiliyordu. Yeni başlanacak uygulama ile bu aksesuarların reklamı 18 yaşından küçük kullanıcılara tamamen kapatılmış olacak.

Bireysel Silahlanma Korkunç Boyutlara Ulaştı

Facebook’un bu kararı almasında, özellikle son dönemde ABD’de hızla tırmanan bireysel silahlanmanın büyük rol oynadığı belirtiliyor. Ülkede özellikle okullarda yaşanan silahlı saldırılardan sonra Facebook’la birlikte YouTube ve Instagram gibi sosyal medya devleri de benzer uygulamaları yürürlüğe koyuyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde ABD’nin Florida ve Teksas’ta okullarda silahlı saldırılar gerçekleşmiş ve çok sayıda insan hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştı. Bakalım önümüzdeki günlerde Facebook’un reklam politikalarında ne gibi değişiklikler yaşanacak bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum