Yatırım yapmaya başla!

Facebook Sahibi Olduğu Instagram ve WhatsApp ile Kendi İsmini Öne Çıkarmak İstiyor

Sosyal medya devi Facebook, bünyesi altında bulunan diğer uygulamalar Instagram ve WhatsApp’a kendi adını eklemeye hazırlanıyor.
Facebook Sahibi Olduğu Instagram ve WhatsApp ile Kendi İsmini Öne Çıkarmak İstiyor

Facebook bilindiği üzere bugün itibariyle dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformu olmaya devam ediyor. Her ne kadar uygulama son yıllarda çeşitli olaylar nedeniyle imaj kaybına uğrasa da kullanıcı sayısındaki artış sürüyor. Diğer yandan şirketin bünyesi altında bulunan Instagram ve WhatsApp yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor.

Facebook’un geçmişte yapmış olduğu en doğru hareketin WhatsApp ve Instagram’ı satın almak olduğunu söyleyebiliriz. Kendi uygulamasında işler pek yolunda gitmese de Instagram ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Gelen son haberler Facebook’un kendi imajını yeniden parlatmak adına çalışmalara başladığını gösteriyor.

Şirket WhatsApp ve Instagram uygulamalarının sonuna kendi adını ekleyecek. Sosyal medya devinin bu kararı almasında bir diğer etken ise kullanıcılarına karşı daha net bir görüntü çizmek istemesi belirtiliyor.

Facebook’tan Resmi Açıklama Geldi

Facebook’tan Resmi Açıklama Geldi

Sosyal medya devinin diğer uygulamalarına kendi adına vereceği geçtiğimiz aylarda sızıntıları ile tanınan analist Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarılmıştı. Ancak şirket konuyla ilgili sessizliğini koruyordu. Yapılacak olan değişiklik ile söz konusu sosyal medya uygulamalarının adı Instagram from Facebook ve WhatsApp from Facebook şeklinde yenilenecek. Yeni isimler uygulamaların kendi üzerinde gözükmeyecek.

Yani cihazınızda yüklü durumda olan WhatsApp ve Instagram uygulamaları yine aynı şekilde gözükmeye devam edecek. İsim değişikliği uygulama mağazaları olan App Store ve Play Store’a özel olarak gerçekleşecek. Bilindiği üzere Facebook sık sık veri ihlalleri ve kullanıcı bilgilerinin sızdırılması ile gündeme geliyor.

Şirket bu hamlesi ile diğer uygulamalarının da kendisine ait olduğunu vurgulayacak ve kullanıcılarına şeffaf bir görünüm sergileyecek. Konuyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Facebook sözcüsü, “Facebook’un parçası olan ürünler ve hizmetler hakkında açık olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Facebook Güvenilir Olmak İstiyor

Facebook Güvenilir Olmak İstiyor

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl Facebook için veri skandalları ile geçti diyebiliriz. Cambridge Analytica ile başlayan süreç tüm dünyanın gündemine oturmuş ve sosyal medya devi büyük para cezaları ile karşı karşıya kalmıştı. Bununla beraber çok sayıda kullanıcı güvenlik endişesi nedeniyle hesaplarını kapatmış ve sosyal ağ büyük itibar kaybı yaşamıştı. Görünen o ki Facebook kötü itibarını diğer popüler uygulamalarından yardım alarak düzeltmek istiyor.

Yeni strateji ne derece başarılı olur bilinmez ancak Facebook’un daha güvenilir bir görüntü çizmesi gerektiği görülüyor. Bazı uzmanlar Facebook’un isminin diğer uygulamaların imajını da olumsuz etkileyebileceğini ifade ediyor.

Yapılacak olan değişikliklerin olumlu ya da olumsuz etkisini önümüzdeki süreçte görme imkanı bulacağız. İsim değişikliklerine dair hazırlıkları sürdüğü belirtilirken, Instagram ve WhatsApp’ın yanına Facebook ibarelerinin ne zaman geleceği tam olarak netleşmiş değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum