Yatırım yapmaya başla!

Facebook Corona Virüsü ile Mücadele Eden Sağlık Sektörüne Bağış Yaptı

Sosyal medya devi Facebook, sağlık sektörüne 720 bin maske bağışı yaptığını açıkladı.
Facebook Corona Virüsü ile Mücadele Eden Sağlık Sektörüne Bağış Yaptı

Dünyada büyük bir salgın haline gelen Corona virüsü her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelmeye devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir yanında kısa sürede yayılan salgın nedeniyle hayatını kaybeden sayısı hızla artıyor. Resmi verilere göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 14.717’ye ulaşmış durumda. Salgına yakalanan insan sayısı ise 340 bine dayandı.

İtalya, ABD, İran gibi ülkeler salgının en fazla yayıldığı bölgeler olarak öne çıkıyor. Salgına yakalanan insanların etkin bir şekilde tedavi görmesi için sağlık sistemlerinin güçlü olması gerekiyor. Bu bağlamda sektörün güçlü olması adına çeşitli bağış kampanyaları düzenlendiği görülüyor.

Son olarak sosyal medya devi Facebook, bu anlamda önemli bir işe imza attı. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, sağlık çalışanlarının daha etkin şekilde korunması adına 720 bin acil durum rezervi bağışladıklarını söyledi. Daha önce Apple, Google gibi pek çok şirketin de bu yönde bağış yaptıkları gündeme gelmişti.

Facebook’tan Bağış Açıklaması

Facebook’tan Bağış Açıklaması

Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketi Facebook, Corona virüsüne yönelik bağış yapan şirketler arasında katıldı. Şirket sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamak adına maske bağışı gerçekleştirdi. Dünyanın pek çok yerinde salgına yakalananlar arasında küçümsenmeyecek oranda sağlık çalışanı bulunuyor. COVID-19 salgınına karşı koruyucu ekipmanların mücadelede önemli rol oynadığına dikkat çekiliyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konuya dair açıklamasında, “Sağlık çalışanlarının acilen daha fazla koruyucu ekipmana ihtiyacı var. Yardım etmek için zamanında California yangınlarından dolayı aldığımız 720.000 maskeden oluşan acil durum rezervimizi bağışladık. Ayrıca bağış yapmak için daha fazla kaynak sağlamaya çalışıyoruz. Umarım hepiniz sağlıklı ve güvende olursunuz!” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’dan şirketlere bu yönde bir çağrı yapılmıştı. Yapılan çağrıda şirketlere en iyi şekilde filtreleme sağlayan N95 solunum maskelerini bağışlamaları istenmişti. Çağrıya karşılık veren son şirket Facebook oldu. Şirket daha önce de yardıma ihtiyacı olan küçük işletmelere de 100 milyon dolar nakit bağış ve reklam kredisi sunacağını duyurmuştu. Sosyal medya devinin 45 bin çalışanı salgın nedeniyle evinden çalışıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum