Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Mesajlaşma Uygulaması Messenger için Yeni Arayüz Hazırlıyor

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger için yeni bir arayüzün yolda olduğu öğrenildi.
Facebook, Mesajlaşma Uygulaması Messenger için Yeni Arayüz Hazırlıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, bünyesinde olan uygulamaları ile beraber devasa bir kitleye ulaşıyor. Instagram, WhatsApp ve Messenger uygulamaları ile beraber her geçen gün daha da büyüyen sosyal medya devi, geliştirdiği yeni özellik ve güncellemeler ile üst düzey bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger dünya genelinde 1 milyardan fazla kişi tarafından indirilmiş durumda.

Öyle ki uygulamanın çocuk yaş grubu için geliştirilmiş Messenger Kids sürümü bile mevcut. Gelen haberlere göre sosyal medya devi mesajlaşma uygulamasına tasarımsal anlamda yeni düzenlemeler yapacak. Yapılacak olan değişiklikler ile beraber Messenger daha sade bir görünüme kavuşacak. Dikkat çeken değişikliklerden birisi ise Keşfet sekmesinin kaldırılması olacak. Yeni arayüz ile beraber kullanıcılar için daha basit ve hızlı bir deneyimin sunulacağı belirtiliyor.

Messenger için Yeni Tasarım Yolda

Messenger için Yeni Tasarım Yolda

Facebook’un mesajlaşma uygulaması için geliştirdiği yeni arayüz kullanıcıların sohbet etmeye odaklanmasını sağlayacak. Halihazırda keşfet sekmesi başta olmak üzere chat botları ve oyun bölümü kullanıcıların ilgisini fazlasıyla dağıtıyor. Bu çerçevede keşfet butonu Messenger üzerinden kaldırılacak. Sosyal medya devi bu bölümü geçtiğimiz yılın Ağustos ayında kaldıracağını açıklamıştı. Öne çıkan sekmeler ise Sohbet ve Kişiler şeklinde ikiye ayrılacak.

Hikayeler bölümü ise Kişiler sekmesinin alt kategorisinde yer alacak. Sosyal medya devi adına açıklama yapan bir sözcü henüz test aşamasında olan yeni arayüzün önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulacağını söyledi. Uygulamada bulunan işletme, oyunlar ve chat bot gibi pek çok bölümün ise gizleneceği belirtiliyor. Bu sayede Messenger için daha sade ve kullanıcı dostu bir arayüz elde edilecek.

Kullanıcılar gizlenen bu sekmelere ulaşmak için arama çubuğu üzerinden ilgili aracın adını yazarak ulaşabilecek. Facebook’un yapmış olduğu bu değişiklik ile Messenger’ı bir diğer mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a benzetmek istediğini düşünebiliriz.

Şirket Messenger üzerinde arayüz değişikliğini son olarak 2018 yılında yapmıştı. O dönem epey radikal değişiklikler mesajlaşma uygulamasında yer almıştı. Arayüzün kullanıcılara sunulması ile beraber alacağı geri dönüşleri önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum