Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger ile WhatsApp Arasında Çapraz Platform Desteği Kuruluyor

Sosyal medya devi bünyesi altındaki mesajlaşma uygulamalarını birbirine entegre etmeye hazırlanıyor.
Facebook Messenger ile WhatsApp Arasında Çapraz Platform Desteği Kuruluyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketi Facebook, milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bilindiği üzere şirketin bünyesi altında WhatsApp, Instagram ve Messsenger gibi farklı platformlar bulunuyor ve bu platformların her biri günlük milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

Dijital mesajlaşma uygulamaları olan WhatsApp ve Messenger ise bu pazarın büyük bölümünü kontrol ediyor. Geçtiğimiz aylarda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bünyesi altında bulundurdukları tüm uygulamaları bir araya getirme planından bahsetmişti.

Bu planın bir parçası olarak daha önce Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaların giriş ekranlarında ‘From Facebook’ yazısını görmeye başladık. Ancak şirketin planı bununla sınırlı değil ve uygulamalarını ortak bir zemin üzerinde kurmak istiyor. Bu çerçevede ortaya çıkan son bir sızıntı Messenger ile WhatsApp’ın birbirine entegre olacak bir desteğe sahip olacağını ortaya koydu.

WhatsApp ile Messenger Entegrasyonu Yolda

WhatsApp ile Messenger Entegrasyonu Yolda

Geçmiş dönemde Zuckerberg açıklamalarında bu konuya dair çok fazla detay vermekten kaçınmıştı. Ancak gelen son haberler sosyal medya devinin somut adımlar atmaya hazırlandığını gösteriyor. Bir Twitter kullanıcısı daha önce Instagram ile Messenger arasında entegrasyon çalışması yapıldığını ortaya çıkarmıştı. Aynı kullanıcı şimdi de WhatsApp’ın da bu çalışmaya dahil edildiğini iddia etti.

Kurulacak olan sistem sayesinde Messenger kullanıcıları WhatsApp’taki bir kullanıcı ile kolayac etkileşim kurailecek. Uygulama kodlarında Facebook’ta bir WhatsApp kullanıcısının engellenip engellenmediğini anlamanın mümkün olacağı görülüyor. WhatsApp’taki verilerin Facebook tarafından toplanmadığının altı çiziliyor. Nitekim mesajlaşmalar uçtan uca şifreleme yöntemiyle korunuyor.

Messenger ile WhatsApp arasındaki çapraz platform desteğinin sağlanması için yeni bir protokol kurulacağı belirtiliyor. Facebook ekibi Messenger veritabanında WhatsApp’taki verileri güvenli bir şekilde kopyalamayı planlıyor. Entegrasyonun ise bu şekilde sağlanacağı belirtiliyor. Bu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğuna dikkat çekiliyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde entegrasyon planında bazı değişiklikler yapılabilir.

Sosyal medya devnin belirlemiş olduğu yol haritasında uygulamaların bir araya toplanması yer alıyor. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Messenger için gelecek çapraz platform desteği de bu planın bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum