Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Zoom’a Rakip Uygulaması Messenger Rooms’a Canlı Yayın Özelliği Getiriyor

Facebook’u video konferans uygulaması Messenger Rooms için canlı yayın özelliği test ediliyor.
Facebook, Zoom’a Rakip Uygulaması Messenger Rooms’a Canlı Yayın Özelliği Getiriyor

2020 yılında tüm dünya COVID-19 pandemisinin etkisi altında girdi. Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya kısa sürede yayılan virüs sosyal hayatın baştan aşağı değişmesine neden oldu. İnsanlar evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başladı ve uzaktan çalışma modeli hayata geçirildi. Bu da dijital uygulamaların daha fazla ilgi görmesine neden oldu.

Video konferans servisi Zoom ise COVID-19 döneminin yükselen yıldızı oldu desek yanlış konuşmayız. Uygulama dünyada olduğu kadar Türkiye’de de kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Zoom’da 100 kişiye kadar video konferans yapılabiliyor. Her ne kadar çeşitli güvenlik ihlalleriyle adından söz ettirse de platform yaygın olarak kullanılır olmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook ise geçtiğimiz aylarda Zoom’un rakibi olacak Messenger Rooms uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu. Şirket bu uygulamaya olan ilgiyi artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak video konferans uygulamasına canlı yayın özelliğinin geleceği açıklandı.

Messenger Rooms için Canlı Yayın Özelliği Yolda

Messenger Rooms için Canlı Yayın Özelliği Yolda

Facebook’un kullanıma sunduğu Messenger Rooms platformunda 50 kişiye kadar video konferans toplantıları gerçekleştirilebiliyor. Zoom’un karşısında öne çıkan rakiplerden biri olan Messenger Rooms için yeni bir özellik daha geliyor. Uygulamaya gelecek canlı yayın özelliği ile Messenger Rooms’un daha geniş kitlelere ulaştırılması amaçlanıyor.

Toplantıyı oluşturan kişi gelecek güncelleme ile görüşmeyi sayfa, grup ya da bir profil ile paylaşabilecek. Paylaşımı gören kişiler de canlı olarak video konferans aktivitesini görebilecekler. Düzenlenen toplantılar canlı olarak yayınlanabilecek ve çok daha fazla kullanıcıya ulaşmış olacak.

Facebook bu özelliği ilk olarak bazı ülkelerde kullanıma sunacak. Zaman içerisinde daha fazla bölgede canlı yayın özelliği kullanılabilir durumda olacak. Şu an için özellik Messenger Rooms’un web uygulaması ile sınırlı. İlerleyen günlerde mobil cihazlarda ve masaüstü uygulamasında da Messenger Rooms canlı yayın desteğine kavuşmuş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum