Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Messenger’a WhatsApp’taki Mesaj İletim Sınırlamasını Getiriyor

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger’a mesaj iletim sınırlamasını getiriyor.
Facebook, Messenger’a WhatsApp’taki Mesaj İletim Sınırlamasını Getiriyor

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın da sahibi konumda. Şirketin ayrıca kendi mesajlaşma uygulaması Messenger da sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor. Sosyal medya devinin bir uygulamasındaki özelliği bir diğerine getirdiğine sıkça tanık oluyoruz. Gelen özellikler arasında güvenliğe yönelik araçlar da sıkça yer alıyor. Son dönemde Corona virüsünün de yaygınlaşması ile beraber sosyal medya uygulamalarının güvenliği daha önemli bir hal aldı.

Durumun pandemi halini alması sonrası sosyal medya e mesajlaşma uygulamaları üzerinden asılsız bilginin yayılması söz konusu oluyor. Facebook ise bu durumun önüne geçmek adına yeni önlemler alıyor. Şirket daha önce WhatsApp içi getirmiş olduğu bir sınırlamayı diğer mesajlaşma uygulaması Messenger’a getirmeye hazırlanıyor. Yeni özellik sosyal medya analisti Jane Manchun Wong tarafından sızdırıldı.

Messenger’a Yeni Limit

Messenger’a Yeni Limit

Son araştırmalar WhatsApp’ta olduğu kadar Messenger üzerinden de asılsız bilgi yayılımında artış olduğunu gösteriyor. Facebook bu durumun önüne geçmek adına yeni önlemler alıyor. Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’un yaptığı alışmaya göre Messenger’a mesaj iletim limiti getiriliyor.

Mesajlaşma uygulamalarında gelen iletiler başkalarına kolay yoldan iletilebiliyor. Messenger’da ise iletilen kişi sayısına yönelik bir sınırlama geliyor. Yeni düzenleme ile uygulamada en fazla 5 kişiye mesaj iletimi gerçekleştirilebilecek.

Wong araştırmasında birden fazla kişiye mesaj iletmeyi deniyor ve beşinci kişiden sonra bu işlemi gerçekleştiremiyor. Facebook tarafından gönderilen bildirim ile kullanıcı bu konuya dair uyarılıyor. Bu yolla kullanıcılara asılsız bilginin yayılmasının önüne geçilmiş olacak. Sahte bilgi yaymak isteyen kullanıcılar tek seferde yüzlerce kişiye mesaj iletebiliyor ve manipülasyon yaratılmasına neden oluyor.

Sosyal medya devi bu özelliği geçtiğimiz dönemde WhatsApp için getirmişti. O dönem yapılan yenilik ile asılsız bilginin yayılma oranında önemli ölçüde düşüş yaşandığı belirtilmişti. Corona virüsünün korku yaydığı şu günlerde sosyal medya uygulamalarına büyük görev düşüyor. Messenger için test edilmekte olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum