Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un Çocuklara Yönelik Mesajlaşma Uygulaması Messenger Kids Türkiye’ye Geldi

Facebook’un daha önce yurt dışında kullanıma sunduğu Messenger Kids uygulaması artık Türkiye’ye geldi.
Facebook’un Çocuklara Yönelik Mesajlaşma Uygulaması Messenger Kids Türkiye’ye Geldi

Dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformu Facebook, bu sayısını artırmak adına yeni uygulama ve servisler geliştirmeye devam ediyor. Son rakamlar platformun 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Platforma her yaş grubundan kullanıcıların katıldığını söyleyebiliriz. Bu noktada sosyal medyanın çocuklar için güvenli bir deneyim sunması büyük öneme sahip.

Özellikle Messenger üzerinden yapılan mesajlaşmalar çocukların gelişimini olumsuz etkiliyor. Facebook bu gibi durumlar için geçtiğimiz süreçte Messenger Kids uygulamasını geliştirmişti. Çocuklara yönelik mesajlaşma uygulaması normal platforma göre daha güvenli bir deneyim sunuyor.

Sosyal medya devi geçtiğimiz aylarda Messenger Kids için ebeveynlere daha fazla kontrol imkanı sağlayacak yeniliklerde bulunmuştu. Uygulama bugüne kadar ülkemizde kullanılabilir değildi Yapılan duyuru ile Messenger Kids’in Türkiye’ye geldiği açıklandı.

Messenger Kids Türkiye’de

Messenger Kids Türkiye’de

Sosyal medya devi 2017 yılının Aralık ayında duyurduğu mesajlaşma uygulaması Messenger Kids’i Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sundu. Play Store ve App Store üzerinden indirilen uygulama çocukların dijital mecralar üzerinden güvenli bir şekilde sohbet etmesini amaçlıyor. Uygulama çıkalı 3 yıl sonrası ülkemizdeki kullanıcıların hizmetine sunuldu. Messenger Kids’in başlıca özelliği ise ebeveyn kontrolüne sahip olması.

Uygulamada sadece yakın arkadaş, aile bireyleri ve ebeveynler tarafından onaylanmış kişiler ile iletişim kurulabiliyor. Bu da çocukların dış etkenlerden olumsuz etkilenmesinin önüne geçiyor. Facebook bu uygulamasında reklam gösterimine yer vermiyor. Ayrıca Uyku Modu adında bir özellik bulunuyor. Bu özellik ile ebeveynler çocukların Kids uygulamasını hangi saatlerde kullanabileceğini belirleyebiliyor.

Facebook’tan Messenger Kids Açıklaması

Facebook'tan Messenger Kids Açıklaması

Facebook’tan Messenger Kids’in Türkiye’de yer almasına dair yapılan açıklamada, “Facebook’un çevrimiçi güvenlik, çocuk gelişimi ve medya uzmanlarından oluşan Gençlik Danışmanları (Youth Advisors) ekibinin geliştirdiği Messenger Kids ilk kez 2017 yılında, çocuklarının arkadaşları ve aile bireyleriyle eğlenceli ve kontrollü bir ortamda bağlantı kurmasını isteyen ebeveynlere yönelik bir platform olarak faaliyete geçti.

Ücretsiz görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulaması, aynı zamanda Türkiye’de sosyal mesafe uygulamalarının devam ettiği ve yaz tatilinin yaklaştığı bu süreçte ebeveynler için oldukça etkili bir çözüm sunuyor” ifadelerine yer verildi.

Şirketin Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş ise “Kendim de bir ebeveyn olarak, çocuklarım çevrimiçi ortamda arkadaşlarıyla bağlantı kurarken ve iyi zaman geçirirken onların güvenliğinden endişe duymamanın ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum.

Bu nedenle, çocuklara güvenli, yaşlarına uygun ve arkadaşlarıyla iletişim kurarken aynı zamanda öğrenebilecekleri ve dijital dayanıklıklarını ve dijital vatandaşlıklarını geliştirebilecekleri bir alan sunmayı hedefleyen Messenger Kids’i Facebook olarak Türkiye’de hayata geçiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.

Sosyal medya devinin önümüzdeki süreçte Türkiye’de çeşitli eğitim süreçleri düzenlemesi bekleniyor. Ebeveyn ve çocuklar dijital güvenlik ve okuryazarlık hakkında Facebook tarafından bilgilendirilecek. Messenger Kids uygulaması iOS ve Android mağazaları üzerinden indirilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum