Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Messenger iOS Sürümüne Kullanıcı Dostu Yeni Özellikler Geliştiriyor

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’ın iOS sürümü için kullanıcı dostu yeni özelliklerin geleceği açıklandı.
Facebook, Messenger iOS Sürümüne Kullanıcı Dostu Yeni Özellikler Geliştiriyor

Sosyal medya insanların hayatında her geçen gün daha fazla yer kaplamaya devam ediyor. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinin başında ise Facebook’u gösterebiliriz. Bünyesinde bulunan WhatsApp, Messenger ve Instagram gibi platformlar ile beraber Facebook, dünya genelinde milyarlarda kullanıcıya ulaşıyor. Şirket belirli zaman aralıkları ile uygulamalarına yeni özellikler kazandırıyor ve güncelliyor.

Mesajlaşma uygulaması Messenger da bu güncellemelerden nasibini fazlasıyla alıyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un Messenger uygulaması için yeni bir arayüz hazırladığı gündeme gelmişti. Şirket bu uygulamanın kullanım oranını artırmak üzere kullanıcılara farklı seçenekler sunuyor.

Bunlar arasında SMS özelliğinin oldukça öne çıktığını söyleyebiliriz. Kullanıcılar Messenger’ı SMS uygulaması olarak kullanabiliyor ve bu sayede daha fazla etkileşim elde ediliyor. Son rakamlar Messenger’ın iOS ve Android platformlarında 2 milyarı aşkın indirme sayısına ulaştığını gösteriyor.

Messenger’a Yeni Özellikler

Messenger’a Yeni Özellikler

Messenger ile kullanıcılar halihazırda birbirleri ile görüntülü ve sesli görüşme gerçekleştirebiliyor. Bununla beraber GIF gibi görsel dosyalar ve konum paylaşımı yapılabiliyor. Sosyal medya devi Messenger’a zaman içerisinde pek çok özellik eklediklerini ve bu durumun uygulamayı daha karmaşık hale getirdiğine dikkat çekiyor. Bu nedenle önümüzdeki günlerde uygulamanın arayüzüne yönelik daha sade bir görünüm kazandırılacağı belirtiliyor.

Şirket bu kapsamda ‘LiteSpeed’ adını verdiği bir proje üzerinde çalışıyor. Proje ilk olarak iOS uygulaması için geliştiriliyor. Dolayısıyla Messenger’a gelen yenilikleri ilk olarak iOS kullanıcıları alacak. Sosyal medya devi yapacağı yenilikleri 3 kategori altında sınıflandırıyor. Bunlar ‘Daha Hızlı’, ‘Daha Küçük’ ve ‘Daha Basit’ olarak sıralanıyor. Başlıklardan anlaşılacağı üzere Facebook ilk olarak Messenger’ı WhatsApp gibi hızlı ve akıcı hale getirecek.

Bununla beraber yapılacak düzenlemeler ile uygulamanın daha az yer kaplaması sağlanacak. Bu yenilik Messenger’ın daha stabil çalışmasına da olanak sağlıyor. Bunun için uygulamanın sahip olduğu kod satırının yüzde 84 oranında azaltıdığı belirtiliyor. Daha Basit adından da anlaşılacağı üzere yapılan son değişiklik ise görünüme yönelik olacak. Facebook uygulamayı karmaşık görüntüsünden arındıracak. Yapılacak olan değişikliklerin Messenger’a olan ilgiyi ne kadar etkileyeceğini önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum