Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger’a Grup Sohbetlerindeki Karmaşayı Önleyecek Yeni Özellik

Sosyal medya devi Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger’a grup sohbetlerindeki karmaşanın önüne geçecek alıntı yapma özelliği geldi.
Facebook Messenger’a Grup Sohbetlerindeki Karmaşayı Önleyecek Yeni Özellik

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook’un mesajlaşma platformu olan Messenger, kullanıcılara yönelik iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Ancak Messenger’ın güncelleme anlamında şirket bünyesindeki diğer uygulama olan WhatsApp’a göre epey geriden geldiğini söyleyebiliriz. Yayınlanan yeni güncelleme ile Messenger’da kullanıcılar sohbet esnasında alıntı yapma özelliğine sahip olacak.

Bu özellik uzun zamandır WhatsApp kullanıcıları tarafından aktif olarak kullanılıyor. Ancak Messenger kullanıcıları uzun zamandır söz konusu özelliğin bu platforma da gelmesini talep ediyordu. Facebook gelen taleplere kayıtsız kalmadı ve Messenger için alıntı yapma özelliğini yayınladı.

Messenger’da Mesajlar Alıntılanacak

Messenger’da Mesajlar Alıntılanacak

Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger’a geçte olsa kullanışlı özellikler kazandırmaya özen gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda karanlık mod özelliğini test etmeye başlayan şirket, şimdi ise alıntılama özelliğini yayınladı. Gelen özellik ile ilerleyen günlerde, gönderilen mesajın bir süre sonra kaldırılmasına olanak sağlayan yeni bir özelliğin daha kullanıma sunulması bekleniyor.

Özellikle fazla kullanıcı sayısına sahip grup sohbetlerinde birbirlerine cevap veren kullanıcılar için Messenger oldukça kullanışsız bir ortam sunuyordu. Gelen özellik sayesinde gruplarda yaşanan karmaşalar son bulmuş olacak. Kullanıcıların istediği mesajı alıntı yapması için seçtikleri mesajın üzerinde basılı tutmaları gerekiyor. Devamında çıkacak yeni cevap simgesi ile seçilen mesaj cevaplanabilecek. Alıntı yapılan mesajlarda kullanıcılar karşı tarafa GIF, emoji, resim ya da video gönderebilecek.

2019 yılının başlarından itibaren Facebook’un Messenger’da yaşanan sıkıntıları gidermeye ve arayüzünü yenilemeye odaklandığı görülüyor. Görünen o ki önümüzdeki günlerde şirketin bünyesindeki diğer sosyal medya uygulamaları WhatsApp ve Instagram için çeşitli yenilikler ile karşılaşabiliriz. Messenger uygulamasını 1.3 milyardan fazla insan kullandığı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum