Yatırım yapmaya başla!

Facebook Mesajlaşma Uygulaması Messenger için Face ID Özelliğini Geliştiriyor

Sosyal medya devi mesajlaşma uygulaması Messenger için Face ID özelliğini geliştiriyor.
Facebook Mesajlaşma Uygulaması Messenger için Face ID Özelliğini Geliştiriyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook kullanıcıları için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere şirket son yıllarda güvenlik sorunları ile sıkça gündeme geldi. Başta Cambridge Analytica olayı olmak üzere kullanıcı verilerini sızdırması ile adından söz ettiren şirket, benzer durumların yaşanmaması adına çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Bununla beraber kullanıcılara en doğru bilgiyi sunmak adına düzenlemeler yapıyor.

Son ortaya çıkan bilgilere göre kullanıcılar Facebook’ta yaptığı aramalarda Wikipedia kartlarını görmeye başlayacak. Bu özellik için Facebook ve Wikipedia arasında bilgi paylaşımına yönelik iş birliği yapıldı. Sosyal medya devi mobil kullanıcıları için yeni güvenlik araçları geliştiriyor. Yeni nesil iPhone modellerinde yer alan Face ID özelliği ilerleyen günlerde Messenger uygulamasında yer alacak.

Messenger’a Face ID Geliyor

Messenger’a Face ID Geliyor

Sosyal medya devi mesajlaşma uygulaması Messenger için Face ID korumasını test etmeye başladı. Bilindiği üzere son dönemde Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone modellerinde başlıca güvenlik seçeneği olarak Face ID kullanılıyor. Veri ihlalleri ile sıkça gündeme gelen sosyal medya devi, Messenger’ın iOS uygulamasına bu özelliği getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılar yüzlerini tanıtarak Messenger’ın kilidini açabilecek.

Bununla beraber belirlenecek zaman dilimi ile uygulamanın otomatik olarak kilitlenmesini sağlamak mümkün olacak. Şirketin ayrıca Touch ID ve Pin koruması gibi seçenekleri de Messenger için test ettiği belirtiliyor. Halihazırda telefonlarda varsayılan olarak kullanılan bu güvenlik koruması ilerleyen günlerde Messenger için de kullanılabilir olacak. Facebook bu özelliğ iOS için test ediliyor ve Android için henüz böyle bir durum söz konusu değil.

Bir şirket yetkilisi, “İnsanlara özel mesajlarını korumak için daha fazla seçenek ve kontrol vermek istiyoruz ve son zamanlarda, cihazınızın ayarlarını kullanarak Messenger uygulamasını açmanıza izin veren bir özelliği test etmeye başladık.” açıklamasını yaptı. Son yıllarda kullanıcılarını veri gizliliği konusunda tedirgin eden Facebook’un yeni özellikleri bu imajını siler mi bekleyip göreceğiz.

Facebook’a Giphy Soruşturması

Facebook’a Giphy Soruşturması

Sosyal medya şirketi daha da büyümek adına yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde şirket dünyaca ünlü Gif uygulaması Giphy’i satın almıştı. Facebook’un yapmış olduğu bu satın alma inceleme altına alındı. Bu hamlenin incelemelerin sonrasında tehlikeye girebileceği konuşuluyor.

Facebook bu satın alma için 400 milyon dolar yatırım yaptı. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi bu anlaşma için soruşturma başlattı ve satın alma askıya alındı. Giphy platformu Facebook’un haricinde Twitter ve Snapchat uygulamalarında da yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Rekabet kurumu yapılan bu yatırımın Facebook ile diğer sosyal medya şirketleri arasında haksız rekabete neden olabileceğini düşünüyor. Giphy yetkilileri satın alma sonrası platformda herhangi bir değişiklik olmayacağını ve eskisi gibi devam edileceğini açıklamıştı. Açılan soruşturmayla ilgili 3 Temmuz tarihinde net bir karar çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum