Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger için 360 Derece Fotoğraf ve HD Video Desteği Geldi!

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger için yeni bir güncelleme geldi.
Facebook Messenger için 360 Derece Fotoğraf ve HD Video Desteği Geldi!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, gün geçtikçe kendisini yenilemeye ve milyonlarca kullanıcı için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde uygulamalarından çok veri skandalı ile gündeme gelmişti.

Dünyada gündemine oturan skandal sonrası Zuckerberg’in “kayda değer bir kaybımız yok” açıklamasına rağmen Facebook’un milyar dolarları bulan zarar ile karşı karşıya kaldığı biliniyor. Pek çok şirket ise #deletefacebook etkinliğine destek vermiş ve kendi politikalarında değişikliğe gitmişti. Yaşananlara rağmen Facebook kendisini geliştirmekten vazgeçmiyor.

Messenger için 360 Derece Resim Desteği

Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması hizmetini verdiği Messenger, kullanıcıların ilgisini çekecek bir güncellemenin yolda olduğunu açıkladı. Bir süre önce Facebook’un mütevazi uygulaması Messenger Lite’a görüntülü sohbet özelliğini getireceğini duyurmuştuk.

Yayınlanan son güncelleme ise birbirleri arasında fotoğraf paylaşımı yapan kullanıcıları ilgilendiriyor. Güncelleme ile Facebook Messenger’da 360 derecelik fotoğraf kullanımı mümkün hale geldi. Birbirlerine 360 derece fotoğraf yollayan kullanıcılar bu sayede fotoğrafların içinde gezinti yapma imkanı buluyorlar. Gelen fotoğraftaki pusula simgesi, resim içinde gezinti yapılabileceğini gösteriyor.

HD Video Paylaşımı Yapılabilecek

Facebook’un Messenger uygulamasına gelen bir diğer güncelleme ise video paylaşımı ile ilgili. Yayınlanan güncelleme ile Messenger içerisinde 720P video paylaşımı yapılabilecek. Facebook bu çözünürlüğü, ‘HD kalitesi’ olarak tanıtmış durumda.

Bu güncelleme ile Messenger içerisindeki video deneyiminde büyük gelişim yaşandığı görülüyor. Birbirleri arasında video paylaşımı yapacak kullanıcılar için Facebook, Messenger’in kamerası yerine telefonun kendi kamerasının kullanılması gerektiğini belirtiyor.

HD video desteği sadece bazı ülkelerde kullanıma sunulmuş durumda. Önümüzdeki günlerde güncellemenin Türkiye’de de yayınlanması bekleniyor. 360 derece video desteği ise dünya genelinde kullanılabilir durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum