Yatırım yapmaya başla!

Facebook Lite Uygulaması için Karanlık Mod Desteği Sunuldu

Facebook’un düşük veri tüketen Lite uygulamasına karanlık mod özelliği geldi.
Facebook Lite Uygulaması için Karanlık Mod Desteği Sunuldu

Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketi Facebook, 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı ile çok büyük bir kitleye ulaşıyor. Masaüstü ve mobil üzerinden ulaşılan uygulama yeni özellikler ile daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor. Son dönemde mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber karanlık mod özelliğine yoğun bir ilgi söz konusu. Android 10 ve iOS 13’ün karanlık mod desteği ile geldiği biliniyor. Sonrasında ise pek çok uygulama ve servis kendi karanlık mod desteklerini geliştirmeye başladı.

Facebook’un da bir süredir bu özellik üzerinde çalıştığı biliniyor. Hem kendi uygulaması hem de bünyesi altında bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a karanlık mod özelliğinin geleceği biliniyor. Bir diğer mesajlaşma uygulaması Messenger’da karanlık mod halihazırda kullanılabiliyor.

Sosyal medya devi son olarak veri tasarrufu sağlayan Facebook Lite uygulamasına karanlık mod özelliğini sundu. Diğer yandan şirket Çin’de yaşanan Corona virüsü nedeniyle Mart ayında düzenleyeceği Küresel Pazarlama Zirvesi etkinliğini iptal ettiğini duyurdu.

Facebook Lite için Karanlık Mod Müjdesi

Facebook Lite için Karanlık Mod Müjdesi

Son dönemde akıllı telefon uygulamalarında karanlık mod özelliğine olan ilgi fazlasıyla artmış durumda. Karanlık tema özellikle yeni nesil OLED ekranlı akıllı telefon modellerinde büyük ölçüde güç tasarrufu sağlıyor. Bu özellik ilk olarak Facebook’un küçültülmüş uygulaması olan Lite sürümüne geldi. Kullanıcılar yayınlanan yeni güncellemeyi memnuniyetle karşıladı.

Özelliği kullanmak için uygulamada bulunan seçenekler menüsünden üç nokta ikonuna basmak ve ‘Karanlık modu’ seçeneğini aktif hale getirmek yeterli oluyor. Sosyal medya devi yeni özelliğinin yayınlanma aşamasında olduğunu ve kullanıcılara kademeli olarak ulaştırılacağını belirtiyor. Dolayısıyla henüz bazı kullanıcılar uygulamada bu özelliği göremiyor olabilirler. Şirketin önümüzdeki süreçte normal Facebook uygulaması ve WhatsApp’a da karanlık mod desteğini getirmesi bekleniyor.

Facebook Virüs Nedeniyle Etkinliğini İptal Etti

Facebook Virüs Nedeniyle Etkinliğini İptal Etti

Bilindiği üzere son dönemde Çin’i etkisi altına alan Corona virüsü, dünyayı alarma geçirmiş durumda. Dünya Sağlık Örgütü Uluslararası acil durum ilan etti ve sonrasında şirketler harekete geçti. Teknoloji sektöründe ise salgının etkisi yoğun bir şekilde hissediliyor. Geçtiğimiz günlerde pek çok şirket İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenecek MWC 2020 etkinliğine katılmayacağını duyurmuştu. Bu gelişmeler sonrası organizasyonu düzenleyen GSMA, MWC 2020 etkinliğinin iptal edildiğini açıklamıştı.

Etkinlik iptalinde bulunan bir diğer şirket ise sosyal medya devi Facebook oldu. Şirket Mart ayında düzenleyeceği Küresel Pazarlama Zirvesi etkinliğini Corona virüsü nedeniyle iptal ettiğini duyurdu. Şirket adına açıklama yapan bir sözcü, çalışanlarının sağlığının kendileri için öncelik olduğunu ve kamu yararı için bu etkinliği iptal ettiklerini söyledi. Etkinlik 9-12 Mart tarihleri arasında ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlenecekti.

Bir başka teknoloji devi IBM yine San Francisco’da düzenlenecek RSA konferansına katılmayacağını duyurdu. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü nedeniyle şu ana kadar 1526 kişi hayatını kaybetti. Bununla beraber 67 binin üzerinde insanın hastalık nedeniyle tedavi gördüğü belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum