Yatırım yapmaya başla!

Facebook Tüm Dünyaya Küresel İnternet Hizmeti Vermeye Hazırlanıyor!

Sosyal medyanın lideri konumunda olan Facebook, dünyanın her bir köşesine internet ulaştırmayı planlıyor.
Facebook Tüm Dünyaya Küresel İnternet Hizmeti Vermeye Hazırlanıyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Facebook, her geçen gün yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Her geçen yıl büyüyen Facebook 2017’nin 4. çeyrek sonuçlarıyla da bu durumu ortaya koymuştu.

Sosyal medya devi son olarak küresel internet hizmeti için bir takım çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde SpaceX, tüm dünyaya internet erişimi sağlamak için uzaya uydularını göndermişti. Anlaşılan o ki bu alanda yeni hamle Facebook’tan gelecek.

MWC 2018’de Bilgiler Verildi

Facebook önümüzdeki süreçte şehir merkezlerinden dünyanın en ücra köşelerine kadar vermeyi planladığı internet hizmetiyle ilgili önemli bilgileri MWC 2018’de paylaştı. Sosyal medya devi Facebook bu alanda girişimlerini hızlandırmak için önemli ortaklıklar kurmuş durumda.

Başta kalabalık metropollere internet sinyalini başarılı olarak ulaştırmak isteyen Facebook, Terragraph ve OpenCellular gibi sistemleri aktif etmek istiyor. Ayrıca Telecom Infra projesi ile 500’den fazla şirket ile ortaklık kurulmuş durumda.

Facebook Bu Alanda SpaceX’e Rakip Olabilir

Dünyanın geneline interneti ulaştırmak için ilk somut çalışmaları yapan şirket olarak Elon Musk’un SpaceX’i karşımıza çıkıyor. Ancak önümüzdeki günlerde yapmış olduğu çalışmalarla ve önemli ortaklıklarla sosyal medya devi Facebook’un bu alanda SpaceX’e rakip olacağını söyleyebiliriz.

Metropol şehirlerden dünyanın en ıssız bölgelerine göre adil ve düşük maliyetli internet hizmeti ulaştırmak isteyen dünya devi şirketler sayesinde sektörde yeni bir dönem başlayacağı görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum