Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Facebook’ta Kullanıcılar İçerik Stüdyosu Üzerinden Instagram Gönderilerini Zamanlayacak

Facebook’un İçerik Stüdyosu aracına Instagram gönderilerini planlama özelliği geliyor.
Facebook’ta Kullanıcılar İçerik Stüdyosu Üzerinden Instagram Gönderilerini Zamanlayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Sosyal medya devi Facebook milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra çok sayıda sayfa ve grup yine Facebook bünyesinde bulunuyor. 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunan dev mecra Instagram ve WhatsApp’ın da sahibi konumunda. Şirket kullanıcılara sunduğu deneyimi iyileştirmek için yeni özellikler test etmeye devam ediyor.

Son dönemde Facebook’un WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi uygulamalarını birbirine entegre edecek adımlar attığına tanık oluyoruz. Hatta bu nedenle Facebook aleyine bir dava açıldı. ABD Federal Ticaret Komisyonu, Facebook’un WhatsApp ve Instagram’ı satın alarak haksız rekabete neden olduğu ve tekel yarattığı gerekçesiyle şirket aleyhine dava açtı.

Dava sonrasında Facebook’un Instagram ve WhatsApp’ı satması söz konusu olabilir. Diğer yandan sosyal medya devi mevcut araçlarını geliştirmeyi sürdürüyor. Uzun zamandır Facebook’ta kullanılan İçerik Stüdyosu aracı yeni bir özelliği test etmeye başladı. Yeni özellik ile kullanıcılar bu araç ile Instagram gönderilerini planlayabilecek.

İçerik Stüdyosuna Instagram Desteği

İçerik Stüdyosuna Instagram Desteği

Facebook’un sunmuş olduğu İçerik Stüdyosu aracı uzun zamandır milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İnsanlar bu araç ile gönderilerini zamanlayabiliyor ve aldıkları etkileşimleri izleyebiliyor. Bu planlama önümüzdeki dönemde Instagram için de mümkün olacak. İnsanlar Instagram paylaşımlarını bu araç üzerinden 6 aya kadar planlayabilecek. Facebook bu özelliğin geçmişe ve geleceğe yönelik kullanılabileceğini belirtiyor.

Yani paylaşılacak olan içerikler belirlenebildiği gibi geçmişte yapılan paylaşımlara yönelik detaylı inceleme yapılabilecek. Sosyal medya devi bu özelliğin ilk etapta IGTV içerikleri ile sınırlı olacağını belirtiyor. Daha sonrasında Instagram’daki hikayeler bölümü için de bu özelliğin genişletilmesi amaçlanıyor.

Bu aracın yüksek takipçili ve para kazanma amacı olan kullanıcılar için son derece yararlı olacağı belirtiliyor. Facebook ve Instagram geliştiricilerinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Test edilen bu özelliğin ilerleyen dönemde kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu