Yatırım yapmaya başla!

Facebook İşletme Hesaplarının Instagram Üzerinden de Destek Sunmasını Sağlayacak

Facebook, Messenger üzerinden işletme hesaplarına sunduğu mesajlaşma desteğini Instagram’a getiriyor.
Facebook İşletme Hesaplarının Instagram Üzerinden de Destek Sunmasını Sağlayacak

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olarak Facebook’u gösterebiliriz. 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcısı olan mecra ayrıca Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaları da bünyesinde bulunduruyor. Son dönemde Facebook’un tüm uygulamalarını bir araya getirecek adımlar attığına tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Instagram ve Messenger’ı bir araya toplayacağı sistemi test etmeye başladığını duyurmuştu.

Bu kapsamda şirketten yeni bir açıklama yapıldı. Bilindiği üzere sektörünün önde gelen pek çok markası sosyal medya aracılığı ile müşterilerine hizmet veriyor. İşletmelerin yoğun olarak tercih ettiği Messenger API’si önümüzdeki günlerde Instagram tarafından da kullanılabilir olacak.

Bu durum hem işletme hesapları hem de kullanıcılar için yeni bir kolaylık olacak. Bu hamle bir süredir gündeme getirilen uygulamaların birleştirilmesi sürecinin bir adımı olarak karşımıza çıkıyor.

İşletme Hesapları için Yeni Kolaylık

İşletme Hesapları için Yeni Kolaylık

Facebook 2016 yılından bu yana markaların Messenger üzerinden müşterileri ile bağlantı kurmasına imkan sağlıyor. Şirketin mesajlaşma araçlarını birleştirme kapsamında bu hizmeti Instagram üzerinden de kuracağı ortaya çıktı. Böylelikle markalar Instagram’daki mağaza hizmetlerini ve hikayelerini de tek bir merkezden yönetme imkanına sahip olacak. Bununla beraber Instagram’ın müşteri ilişkileri yönetimi sistemleri de Messenger API’si ile entegre çalışmaya başlayacak.

Messenger üzerinden hizmet veren dünyaca ünlü markalar bulunuyor. Bunlar arasında Adidas, Amaro, Glossier, H&M, Magazine Luiza, Michael Kors, Nars, Sephora ve TechStyle Fashion Group gibi şirketler yer alıyor. İlerleyen dönemde test sürecinin başlaması ile beraber bu markalar müşterilerine Instagram DM üzerinden hizmet vermeye başlayacak.

Müşteri Memnuniyeti Artacak

Müşteri Memnuniyeti Artacak

İşletmeler URL bağlantıları fotoğraflar ve daha fazlasına dair yanıtları Instagram’ı kullanarak verebilecek. Tahminler markaların Instagram entegrasyonu ile beraber müşteri sorunlarına yüzde 55 oranında daha fazla yanıt verileceği yönünde. Müşteri memnuniyetinin artması ile beraber daha fazla markanın bu platformdan hizmet vermesi sürpriz olmayacaktır.

Yeni sistemle ilgili açıklamalarda bulunan moda tasarımcısı Michael Kors, “Instagram için yeni başlatılan Messenger API desteğiyle artık verimliliği artırabilir, daha güçlü kullanıcı etkileşimi sağlayabilir ve takipçilerimizle iki yönlü diyaloğu kolayca sürdürebiliriz. Bu teknoloji, sınıfının en iyisi hizmet için yeni bir kanal oluşturmamıza yardımcı oldu ve hem müşterilerimiz hem de dahili ekibimiz için hızlı ve kolay bir doğrudan iletişim hattı sağlıyor.” sözleri ile yeni entegrasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Beta testlerinin ne zaman sona ereceği bilinmiyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra işletme hesaplarının kullandığı Messenger API hizmetine Instagram desteği de eklenmiş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum