Yatırım yapmaya başla!

Twitter’dan Sonra Facebook ve Instagram’a da Yaş Sınırlaması Geliyor

Bir süre önce yaş sınırlaması uygulamaya başlayan Twitter’dan sonra Facebook ve Instagram’da kullanıcılarına yaş sınırı kriteri getirmeye hazırlanıyor.
Twitter’dan Sonra Facebook ve Instagram’a da Yaş Sınırlaması Geliyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformları, kullanıcılarının kişisel güvenliğini gözetecek yaptırımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay içerisinde Twitter’ın kullanıcılarına yaş sınırlaması getirdiği haberi sosyal medya dünyasında geniş yankı uyandırmıştı.

Twitter’ın almış olduğu karardan sonra diğer sosyal medya devleri Facebook ve Instagram da aynı uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bilindiği üzere küçük yaş çocukların son yıllarda çok erken yaşlarda sosyal medya ile tanıştığını görüyoruz. Bu durum sosyal medyanın dev platformlarını da harekete geçirdi.

Facebook ve Instagram’a 13 Yaş Sınırlaması

Facebook ve Instagram’a 13 Yaş Sınırlaması

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın almış olduğu yaş sınırlaması kararı ile yaşı 13’ün altında olan kullanıcıların hesapları kilitlenmişti. TechCurch’te yer alan haberlere göre Facebook ve Instagram, yaşı 13’ün altında olan kullanıcıların hesaplarını kapatmaya hazırlanıyor.

Alınan bu kararın Faebook ve Instagram’da çok sayıda kullanıcıyı etkileyeceği belirtiliyor. Hesapları kapatılan kullanıcılar eğer 13 yaşından büyük ise, Facebook’a kimliklerini yollayarak yaşlarını doğrulayabilecekler. Doğrulamanın yapılmasıyla beraber hesabın tekrar açılacağı ifade edildi.

Alakalı Firmalar da Etkilenecek

Alakalı Firmalar da Etkilenecek

Facebook ve Instagram’ın hızla yaygınlaşması her yaş sınırına hitap edecek içeriklerin bulunmasının da önünü açmış durumda. Öyle ki küçük yaş grubu için içerikler üreten pek çok firma, sosyal mecralarda yer almış durumda. 13 yaş altı kullanıcıların platformlardan uzaklaştırılmasıyla beraber söz konusu firmalar da olumsuz etkilenmiş olacak.

Facebook’un bu kararı almasında İngiltere’de yayınlanan bir belgesin önemli rol oynadığı belirtiliyor. Yayınlanan belgeselde Facebook ve Instagram’ın 13 yaş altı kullanıcıları görmezden gelecek şekilde içeriklere yer verildiğine değinilmiş. ‘ABD Çocuk Gizliliği Koruma Yasaları’ ilkesini de gözeten Facebok, böylelikle küçük yaş grubu kullanıcılarının sosyal medyada daha az vakit geçirmesini sağlamış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum