Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Mesajlaşma Uygulamalarını Geliştirmek için İngiltere’de 1.000 Kişiyi İşe Alacak

Sosyal medya devi Londra ofisinde çalışacak 1.000 kişiyi işe alacağını duyurdu.
Facebook, Mesajlaşma Uygulamalarını Geliştirmek için İngiltere’de 1.000 Kişiyi İşe Alacak

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden biri olan Facebook, bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram ile beraber sayısı milyarlar ile ölçülen kullanıcı kitlesine sahip. Bu denli büyük bir şirketin uygulamalarının geliştirilmesi için alanının uzmanı iş gücüne ihtiyaç duyuluyor. Uygulamalarını sürekli güncelleyen ve yeni özellikler geliştiren şirket, iş gücünü de artıracak adımlar atmaya hazırlanıyor. Facebook ABD dışındaki en büyük ofisi olan Londra’daki çalışan sayısını artırmayı planlıyor.

Bu ofiste halihazırda 3 bini aşkın çalışan bulunuyor ve sosyal medya devi 2020 yılı içerisinde 1.000 kişi daha alacağı açıklandı. Açıklama Facebook’un başındaki isimlerden Sherly Sandberg tarafından yapıldı. Zuckerberg’den sonra şirketteki en güçlü isim olarak gösterilen Sandberg, Londra’daki ofislerine yıl sonuna kadar 1.000 kişiyi alacaklarını söyledi. Yeni iş gücünün şirket bünyesindeki tüm uygulamaların geliştirilmesinde aktif rol oynayacağı belirtiliyor.

Facebook Çalışan Sayısını Artırıyor

Facebook Çalışan Sayısını Artırıyor

Facebook COO’su Sherly Sandberg, Londra’daki yazılım ofislerinde alışmak üzere 1.000 kişi daha alacaklarını açıkladı. Yıl içinde yapılacak bu alım sonrası ofisteki toplam çalışan sayısının 4 binden fazla olması bekleniyor. Alınacak kişiler şirket bünyesindeki mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Workplace’in geliştirilmesinde görev alacak. Workplace platformu Facebook’un ofis içi iletişim için geliştirdiği bir uygulama. Sosyal medya devi Workplace’i Slack ve Microsoft’un Teams uygulamasına rakip olarak geliştiriyor.

Bununla beraber şirket bünyesinde bulunan Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’taki zararlı içerikleri tespit etmek ve kaldırmak amacıyla geliştirilen araçlarda bu kişilerin göre alacağı belirtiliyor. Son dönemde zararlı içeriklerin sosyal platformlarda ortaya çıkması tüm çevrelerce endişe yaratmaya başladı.

Sosyal medya devinin yöneticisi Sandberg yaptığı açıklamada “Oluşturacağımız iş gücü internet ortamında sıkça rastlanan zararlı içerikleri daha hızlı şekilde bulmak ve kaldırmak için yapay zeka sistemlerimizi geliştirmemize yardımcı olacak. Ayrıca küçük işletmelerin büyümesine ve daha büyük şirketlerle rekabet etmesi için yeni işler yaratmasına yardımcı olacak araçları geliştirmemizde rol oynayacaklar.” diye konuştu.

İngiltere’de Yasal Düzenleme Yolda

İngiltere’de Yasal Düzenleme Yolda

Facebook’un Londra ofisine yapacağı yeni işe alımın sebebi olarak ülkede gelecekte yapılacak yeni düzenlemelerin etkisi olabilir. İngiltere’de Başbakan Boris Johnson hükümetinin dijital ortamdaki zararlı içerikler ile mücadele etmek için yeni düzenlemeler getirmesi bekleniyor.

Başbakan Johnson yapılacak olan düzenlemeler ile ilgili açıklamada “İngiltere yapay zeka teknolojilerinde başı çeken ülkeler arasında geliyor. Facebook gibi küresel teknoloji devlerini de kendisine çekiyor. Birleşik Krallık’ı teknoloji şirketlerinin kurulması için en iyi yerlerden biri olmasının yanı sıra dünyanın en güvenli yeri haline getirmekte kararlıyız” ifadelerine yer verdi.

Facebook ayrıca Londra’da 6 bin kişinin çalışabileceği yeni iş merkezleri kuruyor. İlk ofisin 2021 yılının sonlarına doğru açılması planlanıyor. Şirketin ayrıca ABD’de bu yıl düzenlenecek olan başkanlık seçimlerinde manipülasyonu engellemek adına sağlam adımlar atmak istediği biliniyor. Geçtiğimiz yıllarda başta Cambridge Analytica olmak üzere pek çok veri ihlali ile gündeme gelen sosyal medya devi, benzer olayların tekrarlanmasını istemiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum