Yatırım yapmaya başla!

Facebook Güvenlik Açıklarını Kapatmak için Yeni Ödül Programı Başlatıyor

Sosyal medya devi güvenlik açıklarının daha hızlı bir şekilde tespit edilmesi için Hacker Plus adlı bir ödül programı başlattığını duyurdu.
Facebook Güvenlik Açıklarını Kapatmak için Yeni Ödül Programı Başlatıyor

Sosyal medya uygulamaları hemen herkesin kullandığı başlıca platformlar arasında yer alıyor. Bu denli büyük kitlelere hitap eden platformlar için kullanıcı güvenliği büyük önem teşkil ediyor. Kullanıcı sayısı olarak Facebook’un rakiplerine nazaran ezici bir üstünlüğü bulunuyor. Mark Zuckerberg’in yaratıcısı olduğu platform dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcıya sahip olmakta.

Geride kalan dönemde sosyal mecranın güvenlik ve veri ihlalleri ile adından söz ettirdiğini hatırlayanlar olacaktır. 2016 yılında düzenlenen ABD seçimleri sonrasında Cambridge Analytica skandalı patlak vermiş ve sosyal medya büyük itibar kaybına uğramıştı. Şirket sonrasında FTC tarafından soruşturma geçirmiş ve 5 milyar dolar cezaya çarptırılmıştı. Bu gelişmeler sonrasında Facebook işi sıkı tutuyor ve benzer durumlar ile tekrar karşılaşmak istemiyor.

3 Kasım’da ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek ve sosyal mecra bir dizi önlem alıyor. Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada koyu Trump destekçisi QAnon topluluğuna karşı harekete geçildiği duyurulmuştu. Şirket güvenlik açıklarının tespit edilmesi için yeni bir ödül programı başlattığını duyurdu.

Facebook’tan Yeni Ödül Programı

Facebook’tan Yeni Ödül Programı

Teknoloji şirketlerinin kendi bünyesindeki güvenlik açıklarının bulunması için ödül programları başlatmasına sıkça tanık oluyoruz. Apple, Microsoft ve Facebook gibi devler son yıllarda bu yola sürekli başvuruyor. Facebook 2011 yılından bu yana çeşitli ödül programları düzenliyor ve kullanıcılardan güvenlik açıklarını tespit etmesini istiyor. Şirket Hacker Plus adını verdiği yeni bir ödül programı başlattığını duyurdu.

Hacker Plus programında lig sistemine yer verilecek. Tespit edilen açıkların risk seviyesinde kullanıcılar prestij, bronz ve elmas gibi kategorilere yerleştirilecek. Elmasa doğru gidildikçe dağıtılacak olan ödülün miktarı artacak. Ligi elmas ya da platin seviyesinde bitiren kişilere Vegas DEFCON adlı etkinliğe katılma imkanı sağlanacak. Bu etkinlikte dünyanın önde gelen hackerları bir araya geliyor.

Şirketten programa dair yapılan açıklamada, “Bu program sizleri düşünerek hayata geçiriyoruz. Facebook uygulamalarını ve hizmetlerini daha güvenli hale getirmeye, yardımcı olma çabalarınızı ödüllendirmek istiyoruz. Hacker Plus ödül programı, Facebook’un Bug Bounty programı tarafından sunulmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Vegas DEFCON etkinliği 5 – 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. Sosyal medya devi güvenlik açıklarını tespit eden kullanıcılara ne kadar ödül vereceğine dair açıklamada bulunmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum