Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook’a Uzun Zaman Önce Yapılmış Paylaşımları Yönetecek Yeni Araç Geliyor

Sosyal medya devi çok eksi paylaşımların silinmesini kolaylaştıracak yeni bir araç üzerinde çalışıyor.
Facebook’a Uzun Zaman Önce Yapılmış Paylaşımları Yönetecek Yeni Araç Geliyor

Sosyal medya platformları her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor ve geldiğimiz gün itibariyle dipsiz bir kuyu halini almış durumda. Bu uygulamalar arasında kullanıcı sayısı en yüksek olan Facebook ise dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kişiye ev sahipliği yapıyor. 2004 yılında kurulan şirket uzun yıllardır kullanıcılara hizmet veriyor. Pek çok kullanıcının hesabının yıllar öncesinde açıldığını söyleyebiliriz.

Aradan geçen yıllar içerisinde bu hesaplarda yapılmış sayısız paylaşıma rastlamak mümkün. Pek çok kişi ise geçmişte yolculuğa çıktığında rahatsız olacağı paylaşımları yaptığını görebiliyor. Sosyal medya devi bu paylaşımların yönetilmesini daha kolay hale getirecek yeni bir araç üzerinde çalışıyor. Halihazırda ‘Hareketler Dökümü’ ile bu işlemi yapmak mümkün ancak yıllar önce yapılmış paylaşımlara ulaşmak için uzun bir yolculuğa çıkmak gerekiyor.

Facebook’tan Eski Paylaşımlara Yönelik Yeni Araç

Facebook’tan Eski Paylaşımlara Yönelik Yeni Araç

Sosyal medya devi geçmiş paylaşımların silinmesini çok daha kolay hale getirecek yeni bir araç üzerinde çalışıyor. ‘Hareketleri Yönet’ adı verilen bu özellik ile geçmiş yıllarda yapılmış video, resim ve yazılı çok sayıda paylaşımı toplu olarak silmek mümkün olacak. Kullanıcılar ayrıca geçmişteki paylaşımları türüne göre filtreleyebilecek. Örneğin sadece fotoğrafları ya da videoları görüntülemek mümkün hale geliyor.

Şirket ayrıca geçmişini silmiş olan kişilere geri dönüş kapısını da açık bırakıyor. Yeni araç ile silinen paylaşımları 30 gün içerisinde geri almak mümkün olacak. Silinen paylaşımlar ilk etapta Arşiv adı verilen hesapta tutulacak ve süre dolduğunda kalıcı olarak silinecek. Kullanıcılar ayrıca doğrudan manuel olarak 30 gün beklemeden bu içerikleri kalıcı olarak silebilir.

Yeni özelliğin profilinde temizlik yapmak isteyen kullanıcılar için büyük bir kolaylık olduğunun altı çiziliyor. Sosyal medya devinin ‘Hareketler Dökümü’ aracını önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum