Yatırım yapmaya başla!

Facebook COVID-19 Yardım Projesini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Sosyal medya devi insanların birbirlerine yardım etmesi için geliştirdiği projeyi Türkiye’de uygulamaya koydu.
Facebook COVID-19 Yardım Projesini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Corona virüsünün kısa sürede tüm dünyayı etki altına alması sonrası, küresel şirketler mücadele için harekete geçti. Ne yazık ki salgın nedeniyle her gün binlerce insan hayatını kaybediyor ya da virüse yakalanıyor. Uygulanan yasaklar nedeniyle insanlar evlerinden çıkamıyor. Ülkemizde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı insanların evlerinden çıkması yasaklanmış durumda. Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz günlerde ABD’de bir projesini hayata geçirmişti.

Proje ile aynı bölgedeki insanların birbirlerine yardım etmesi sağlanıyor. İnsanlar uygulama üzerinden 10 km, 25 km, 50 km ve 100 km uzaklıklarda arama yapabiliyor ve yardımlara ulaşabiliyor. Aynı şekilde yardım etmek isteyenler de buradaki panel aracılığı ile insanlar ile etkileşime geçebiliyor. Şirket bu projenin kapsamını genişletiyor ve son olarak Türkiye’de kullanıma sundu. Bu sayede ihtiyaç sahipleri Facebook aracılığı ile yardımlara ulaşabilecek.

Topluluk Yardımı Türkiye’de

Topluluk Yardımı Türkiye’de

Corona virüsü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olumsuz etkilerini fazlasıyla gösteriyor. Son verilere göre Türkiye’deki vaka sayısı 42 bini geçti. Hayatını kaybeden insanların sayısı ise 908’e ulaşmış durumda. Ülkemizde insanlardan sokağa çıkmamaları isteniyor. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasaklanmıştı. Salgının ekonomiyi de olumsuz etkilemesi nedeniyle çok sayıda insan yardıma muhtaç olabiliyor. Facebook’un yardım projesi bu noktada devreye gidiyor.

Sosyal medya devi risk grubunda olan insanlar için Topluluk Yardımı projesini Türkiye’de uygulamaya koydu. Projeyle ilgili açıklama Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür’den geldi. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için ilgili toplulukları faal olarak kullandığını söyleyen yönetici, bu durumun kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.

İnsanlar için yardımı en kolay şekilde ulaştırmak istediklerini söyleyen Pekyörür, “Topluluk Yardımı ile daha önce benzeri görülmemiş bu zor zamanlarda insanların en kolay şekilde yardım istemelerini ve yardım etmelerini sağlamayı umuyoruz.

Önümüzdeki süreçte, insanların platformlarımız üzerinden en güncel bilgilere ve kendilerine yardımcı olacak içeriklere erişebilmelerini sağlamak ve onlara salgına karşı harekete geçmeleri için daha fazla yol sunmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu. Sosyal medya devinin Türkiye’de uygulamaya koyduğu Topluluk Yardımı bölümüne bu adresten ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum