Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook CEO’su Siyasi Gruplar ve Apple ile ilgili Önemli Açıklamalar Yaptı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 4. çeyrek mali durum toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
Facebook CEO’su Siyasi Gruplar ve Apple ile ilgili Önemli Açıklamalar Yaptı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook cephesinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şirket bünyesinde Instagram ve WhatsApp’ı da barındırıyor ve çok büyük bir kitleye hizmet sağlıyor. Son günlerde ABD’de yaşanan olaylar ve WhatsApp’ın gizlilik politikasında yapacağı değişiklik nedeniyle kullanıcılardan gelen tepkiler, sosyal medya şirketinin en çok gündeme geldiği konular oldu.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg katıldığı toplantıda son gelişmelere dair önemli açıklamalar yaptı. Zuckerberg ilk olarak Apple ile aralarında yaşanan son gelişmelere değindi. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda kullanıcıların beğenisine sunulan iOS 14 ile gizliliğe yönelik bir takım değişiklikler yapılmıştı. Bu değişikliklere en çok tepki gösteren şirket ise Facebook olmuştu.

Değişiklik ile iPhone ve iPad kullanıcıları bilgilerini paylaşıp paylaşmak istemeyeceklerini belirleyebilecek ve uygulama üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacak. Diğer yandan geçtiğimiz günlerde ABD seçimleri ve sonrasında Washington’da gerçekleşen protesto olayları sonrası siyasi gruplara karşı Facebook’un politikası da Zuckerberg’in gündeminde yer aldı.

Facebook Siyasi Grupları Önermeye Devam Ediyor

Facebook Siyasi Grupları Önermeye Devam Ediyor

Sosyal medya devi son dönemde ABD’de yaşanan siyasi gelişmelerin gölgesinde pek çok olaya sahne oldu. Bilindiği üzere 6 Ocak’ta Trump yanlılarının ABD’de kongre binasını basması sonrası büyük olaylar yaşandı ve hayatını kaybeden insanlar oldu. Facebook CEO’su 4. çeyrek mali kurul toplantısında bu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Platformdaki siyasi bir içeriği azaltmak için gerekeni yapacaklarını söyleyen Zuckerberg, bölücü konuşmaları caydırmak için bugüne kadar olduğu gibi mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti. Facebook CEO’su bu konuyla ilgili, “Şu anda topluluğumuzdan duyduğumuz en önemli geri bildirimlerden biri, insanların siyaset yapmak istemedikleri ve hizmetlerimizdeki deneyimlerini devralmak için savaşmalarıdır” açıklamasında bulundu.

Zuckerberg geçtiğimiz aylarda Facebook’un başkanlık seçimleri öncesinde siyasi tansiyonu yumuşatmak adına ilgili içerik ve grupları önermeyi bıraktıklarını söylemişti. Ancak yapılan araştırmalar bunun tam tersi bir durum olduğunu gösteriyor. Sosyal medya devinin Aralık ayı boyunca kullanıcılara siyasi grupları önerdiği ortaya çıktı.

Şirket geçtiğimiz günlerde hedeflenmiş reklamların araştırılması için geliştiricilere erişim imkanı sağlayacağını açıklamıştı. Özellikle seçim döneminde Facebook ve Instagram bünyesinde hedeflenmiş 1.3 milyon reklam verisi bulunuyor.

‘En Büyük Rakibimiz Apple’

‘En Büyük Rakibimiz Apple’

Zuckerberg’in bir diğer gündem konusu ise Apple ile son dönemde yaşananlar oldu. iOS 14 ile yapılan gizliliğe yönelik değişikliklere dair değerlendirmede bulunan Facebook CEO’su, Apple’un bu değişiklik ile küçük işletmeleri çok zor bir durumun içine soktuğunu söyledi. Zuckerberg’e göre Apple her geçen gün işletmelerden komisyon almaya bağımlı hale geliyor.

Teknoloji devinin rakiplerini etkilemek adına değişiklikler yaptığını vurgulayan Zuckerberg, “Apple, uygulamalarımızın ve diğer uygulamaların çalışma şeklinde müdahale etmek için baskın platform konumunu kullanıyor ve bunu (kullanıcılara) kendi uygulamalarını tercih ettirmek için düzenli olarak yapıyor.” diye konuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum