Yatırım yapmaya başla!

Facebook’ta Çalışanlar Zuckerberg’in Açıklamalarından Dolayı İstifa Etmeye Başladı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in geçtiğimiz günlerde Trump’a yönelik açıklamaları şirket çalışanlarının tepkisini çekiyor.
Facebook’ta Çalışanlar Zuckerberg’in Açıklamalarından Dolayı İstifa Etmeye Başladı

Son günlerde ABD kamuoyu siyahi vatandaş George Floyd’un bir polis memuru tarafından öldürülmesi ile çalkalanıyor. Bu olay ile beraber yıllar sonra ülkedeki ırkçılık tartışmaları yeniden alevlendi. Pek çok eyalette ırkçılığa karşı protesto yürüyüşleri düzenleniyor. Bu durum beraberinde yağma olaylarının da yaşanmasına neden oldu. Dünyaca ünlü mağazalar yağmacılar tarafından saldırıya uğruyor. Olaylar sosyal medyada da büyük yankı buldu.

ABD Başkanı Donald Trump bu olaylarla ilgili Twitter hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Trump açıklamasında, “Bu EŞKIYALAR, George Floyd’un anısına saygısızlık ediyor ve buna izi vermeyeceğim. Şimdi Vali Tim Walz’la konuştum. Ordunun sonuna kadar yanında olduğunu söyledi. Zorluk çıkması halinde durumu kontrol altına alacağız. Yağma başlarsa ateş açma da başlar. Teşekkür ederim” ifadelerine yer vermişti.

Açıklama sonrasında Twitter tarafından sansürlendi. Twitter’ın bu hamlesi sonrası Başkan Trump büyük tepki gösterdi ve sosyal medya uygulamalarının kapatılmasına yönelik kararnameyi imzalamıştı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise gelişmelerle ilgili şaşırtıcı bir şekilde Trump’a destek açıklaması gelmişti. Zuckerberg’in açıklamaları Facebook çalışanları arasında tepkiyle karşılandı.

Facebook’ta Çalışanlar Zuckerberg’e Tepkili

Facebook’ta Çalışanlar Zuckerberg’e Tepkili

Mark Zuckerberg, Twitter ile Başkan Trump arasındaki çekişmeyle ilgili mikro blog sitesinin paylaşımlara müdahale etmesinin doğru olmadığını söylemişti. Facebook CEO’sunun bu sözleri şirket çalışanlarının tepki göstermesine neden oldu. Sosyal medya devinde yazılım mühendisi olan Timothy Aveni yaptığı açıklama ile Facebook’taki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

I'm resigning from my job at Facebook. For years, President Trump has enjoyed an exception to Facebook’s Community…

Timothy J. Aveni paylaştı: 1 Haziran 2020 Pazartesi

Aveni açıklamasında “Facebook’un ABD Başkanı’nın Amerikan halkını radikalleştirmeyi amaçlayan bağnaz mesajlarına karşı hareket etmeyi reddetmesinin arkasında duramam. Ülkem için korkuyorum ve şirketimin gittikçe tehlikeli hale gelen statükoya meydan okumak için hiçbir şey yapmadığını görüyorum” ifadelerine yer verdi.

Zuckerberg’in kendilerine yalan söylediğini belirten Aveni, “Zuckerberg, bize her zaman şiddet içerikli paylaşımlar karşısında kesin çizgilerimiz olacağını söyledi, ancak cuma günü bunun bir yalan olduğunu bize gösterdi. Facebook, Trump’ın kışkırtıcı mesajlarına karşı harekete geçmemek için bahaneler üretmeye devam edecek” diye konuştu.

Bir diğer Facebook çalışanı ise Owen Anderson oldu. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Anderson, “Bugün itibarıyla artık bir Facebook çalışanı olmadığımı duyurmaktan gurur duyuyorum” ifadelerine yer verdi. Şirket çalışanlarının bu tepkisi karşısında Zuckerberg’in nasıl tavır takınacağı ise merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum