Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eylül Ayında Doğanlar Daha Başarılı!

Siz, çocuğunuz ya da tanıdığınız herhangi başka biri! İşte güzelim Eylül ayında doğan herkesi ilgilendiren haberin detayları…
Eylül Ayında Doğanlar Daha Başarılı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Eylül ayının farklı bir güzelliği, farklı anlamları vardır. Kimilerine yeni başlangıçları, kimilerine de sonları hatırlatır. Bazıları için yazın bitişi demektir, bazıları içinse sonbaharın rengarenk güzelliğinin başladığının haberini verir. Kısacası, öyle ya da böyle diğerlerinden farklıdır Eylül! Kaldı ki onca şairin, onca yazarın bu aya dair yazması da tesadüf değildir. Peki, tüm bunların dışında Eylül denildiğinde aklınıza başka neler geliyor? Gelin, Eylül doğumlularla ilgili yapılan araştırmanın sonuçlarını birlikte inceleyip, şaşırtıcı gerçekleri öğrenelim.

Eylül ayında doğanları sevindirecek haber, farklı üniversitelerde çalışmalar yapan araştırmacılardan geldi…

Eylül'ün getirdiği başarı

Evet, Toronto Üniversitesi, Florida Üniversitesi ve Northwestern Üniversitesi’nce yapılan araştırma sonuçlarına göre Eylül ayında doğan çocuklar diğerlerine kıyasla daha başarılı.

Florida’da 1994 ila 2000 yılları arasında doğmuş 1 milyonu aşkın çocuk üzerinde yapılan çalışmaya göre Eylül doğumlular, pek çok yönden diğerlerinin önüne geçiyor.

Florida'da yapılan araştırmada 1 milyon çocuk izlenmiş.

Zira okullar genellikle 1 Eylül’de açıldığı için Eylül doğumlular okula 1 yıl daha geç başlıyor. Bu da kendilerinden küçüklere kıyasla daha öz güvenli, daha başarılı olmalarını sağlıyor.

Ayrıca Eylül doğumlu çocuklar, zorluklarla başa çıka konusunda da kayda değer derecede ilerideler.

Eylül doğumlu çocuklar diğerlerine göre daha başarılı!

Matematik ve okuma konusunda da daha iyi oldukları belirtiliyor.

Sonuçta; Eylül doğumlu çocuklar ortalamaya göre başarılı olmaya daha meyilli. Ve bunun nedeni, okula geç başlayan öğrencilerin hem fiziksel hem de mental açıdan daha çok gelişmeleri olarak açıklanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu