Yatırım yapmaya başla!

İyilik Yapan Evsiz Adam Bunun Karşılığında 100 Bin Dolar Kazandı!

27 yaşındaki Kate McClure, cebindeki son parasını kendisine yardım etmek için harcayan evsiz adama 100.000 doların üzerinde bağış toplamayı başardı. Ve bunu sadece hikayesini anlatarak yaptı...
İyilik Yapan Evsiz Adam Bunun Karşılığında 100 Bin Dolar Kazandı!

Bu dünyada hala iyi insanlar olduğuna dair bir hikaye bu! Aslında olması gereken ancak günümüzün malum koşulları gereği “şaşkınlık, minnet ve hayranlık” gibi farklı duygularla bakakaldığımız bir öykü!

Daha iyi bir dünya için uğraşan insanları görmenin mutluluğu içinde, sizlere evsiz bir adam ve yardımsever bir kadından bahsetmek istiyorum. İşte evsiz adam ile arabası yolda kalan kadının gecenin bir yarısında başlayan hikayesi;

27 yaşındaki New Jerseyli Kate McClure, aracıyla Philadelphia’ya doğru ilerlemektedir.

Kate McClure Yolda Kalınca Yardımına Evsiz Adam KoşarVe yakıtının yeteceğini tahmin ederek yola çıkmıştır. Ancak bir süre gittikten sonra “bitmez” dediği yakıtı biter ve gecenin karanlığında yolun ortasında kalakalır. Hayatında ilk kez yolda kaldığı için epey korkan ve ne yapacağını bilemeyen Kate McClure, bir benzin istasyonu bulma umuduyla aracından iner.

Biraz yürüdükten sonra yolun kenarında duran evsiz adamla, yani daha sonra onun için bağış toplayacağı adamla karşılaşır.

Evsiz Adam, Genç Kadına Son Parasıyla Yakıt AlırGenç kadının aracını kenara çekerek yürüdüğünü görmüş olan evsiz Johhny bir şeylerin ters gittiğini anlayarak Kate’e yaklaşır. Ve ona arabaya binip kapılarını kilitlemesini söyler. Dakikalar sonra cebindeki son 20 dolarla aldığı yakıtla Kate’in yanına geri döner.

Evsiz adamın bu davranışı karşısında çok şaşıran kadın yanında hiç nakit olmadığı için Johhny’e borcunu ödeyemez. Fakat bu iyiliğin karşılığını daha sonra fazlasıyla ödeyecektir.

Kate yaşadıklarını Mark D’Amico isimli erkek arkadaşına anlatır ve çift iyi kalpli evsizi bulmak için aynı bölgeye gider.

Kate ve Erkek Arkadaşı Evsiz Adama Yardım Etmeye Karar Verir47 yaşındaki Johhny Bobbit Jnr.’u bulan ikili ona hem yakıt parasını verir, hem de yiyecek, giyecek gibi ihtiyaçlarını karşılaması için yanlarında getirdikleri şeyleri. Evsiz adamı ziyaret etmekten vazgeçmeyen ikili onu tanıdıkça Johhny için daha fazlasını yapmaya karar verdir. Çünkü Johhny çiftin ona getirdiklerini başkalarıyla paylaşmaya da devam etmektedir. Ayrıca düştüğü durumdan kimseyi suçlamayacak kadar da sorumluluk sahibidir.

Kate ve erkek arkadaşı, Johhny’nin bir gazi olduğunu, 2014’te zor zamanlar geçirdiğini, sonrasında ise yolunun evinden çok uzaktaki Philadelphia’ya düştüğünü öğrenir.

Evsiz Johhny'nin Eski Bir Asker Olduğunu ÖğrenirlerUyuşturucu kullanan ve yasayla başı belaya giren Johhny, Carolina’daki evini bırakarak Philadelphia’nın köprü altlarına sığınmıştır. “Kendi kararlarım yüzünden buradayım ve kendimden başka kimseyi suçlayamam” diyen Johhny’nin samimiyetinden fazlasıyla etkilenen çift, onun için bağış toplamaya karar verir.

GoFundMe aracılığıyla Johhny’nin hikayesini başkalarıyla paylaşan çift, beklediklerinden çok daha fazla yardım toplarlar.

Johhny için 100.000 Doların Üzerinde Bağış Toplarlar10 Kasım’da başlayan bağış kampanyasının hedefi 10.000 dolar olmasına rağmen yüzlerce insan Johhny’ye yardım eder. Öyle ki hala devam eden kampanya şu anda 114.000 dolara ulaşmış. Yani Kate McClure, Johhny için bir ev tutmak, ona güvenilir bir araç almak ve 4-6 aylık masrafını karşılamak gibi amaçlarına ulaşmış olacak.

Ayrıca Kate’e göre tüm bu şartlar sağlandığı takdirde Johhny hayatının geri kalanını da rayına sokabilecek. Çünkü genç kadın iyi kalpli Johhny’nin iş bulmak için gayet hevesli olduğunu belirtiyor. Umarız, insanların yardımları boşa gitmez ve bir evsiz daha sokaklardan kurtulma fırsatını bulur.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum