Yatırım yapmaya başla!

Evliliğinizi Yürütmede Kolaylık Sağlayacak Bilgiler

Evliliğinizi Yürütmede Kolaylık Sağlayacak Bilgiler

Günümüzde evlilikleri yürütmek, en büyük sorunlardan bir tanesi haline geldi. İnsanlar kısa bir süre beraber olduktan sonra, karşılarındaki insanın hayatlarının aşkı olduğunu düşünüyor ve direkt evlenme kararı alıyorlar. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Evlenme kararı almanız için öncelikle neler olması gerekiyor? Eğer bunları hala daha düşünmeye başlamadıysanız ve uzun süreli bir ciddi ilişkiniz varsa, en kısa sürede harekete geçmelisiniz. Hali hazırda zaten evliyseniz, bazı şeyleri partnerinizle konuşmalısınız. Sorunlarınızı görmezlikten gelmeyle bir yere varamayacağınız kesin. Bu nedenle şöyle soralım; nereye kadar görmezlikten gelebileceksiniz?

İlişkide gelinen bazı noktalar, patlamanıza neden olabilir. Eşinize neleri sevip neleri sevmediğinizi, ne olursa sinirleneceğinizi ve hoşunuza gitmeyen şeyleri söylemelisiniz. Karşınızdaki insan sizin aklınızı okuyamaz! O yüzden, henüz bir sorun yokken aklınıza gelen şeyleri söylerseniz, ileride bu konularla alakalı bir sorun yaşamaktan kaçınmış olursunuz. O zaman, evliliğinizi yürütmede kolaylık sağlayacak bilgilere bir göz atalım. Daha sonrasında ise bu tarzda olan şeyleri kendiniz de ekleyerek, sorunların önüne geçebilir ve mükemmel bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Bir İnsanı Tanımak 3 Yıl Alır

Bir İnsanı Tanımak 3 Yıl AlırYazımın başında insanların birbirlerini yeteri kadar tanımamalarına rağmen evlenmelerinden bahsetmiştim. İşte, buna gösterilebilecek en güzel örnek de budur. Partnerinizi yeteri kadar iyi tanıdığınızı düşünmedikçe evlenme konusunu pek yaklaşmayın derim. Evet, 1 yıl bir insanla beraber olmak uzun sayılabilir ancak onu ne kadar tanıdığınıza göre değişir. Partnerinizle beraber maceralara atılın, tatile çıkın çünkü en kolay bu şekilde tanıyabilirsiniz. Ne tarz sorunlarla karşılaştığınıza dikkat edin ve önlemler almaya çalışın.

Çocuk Sahibi Olma Konusundaki Fikirlerinizi Paylaşın

Çocuk Sahibi Olma Konusundaki Fikirlerinizi PaylaşınPartnerinizle yaşantınızı sürdürme konusunda konuşulacak en önemli konulardan bir tanesi; çocuk sahibi olmaktır. Bu konu, işler henüz evlilik aşamasına gelmeden konuşulmalıdır. Bu konu üstünde araştırma yapan bir psikiyatri uzmanı, tarafların ilişkinin ikinci yılından sonra birbirlerinin konu hakkındaki görüşlerini almalarının çok önemli olduğunu belirtmiştir. Düşünsenize; çocuk istiyorsunuz ancak eşiniz ısrarla istemediğini ve hazır olmadığını dile getiriyor. Bunun ne kadar sağlıksız bir ilişki olabileceğini tahmin edebiliyorsunuz, değil mi?

Partnerinizin Anne ve Babası ile Olan Problemler

Partnerinizin Anne ve Babası ile Olan ProblemlerPartnerinizle ailesi hakkında konuşmak, sanki bir duvarla konuşuyormuş gibi hissetmenizi sağlayabilir. Çünkü bazı insanlar, ailelerin hiçbir yanlış yapmayacaklarını ve mükemmel olduklarını düşünürler. Siz de bu konu hakkında konuşurken, mümkün oldukça dikkatli olmalısınız. Saygı sınırlarını aşmadan, partnerinizi sinirlendirecek ya da üzecek herhangi bir sözden kaçınmalısınız. Çünkü insanlar, aileleri konusunda oldukça hassaslardır. Bu nedenle, sizinle aynı görüşü paylaşmıyor olabilirler. O yüzden “nasıl böyle bir şey yapmalarına izin verirsin?”, “onlar mı ben mi?” tarzında, sizi onların karşısına koyacak şeylerden mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

Sosyal Medya Kullanımı Konusunda Karşılaşılabilecek Sorunlar

Sosyal Medya Kullanımı Konusunda Karşılaşılabilecek SorunlarSosyal medya, son zamanlarda çok farklı boyutlara ulaştı. Bu durum da, sosyal medyayı çiftlerin en büyük sorunlarından bir tanesi haline getirdi. Sosyal medya üzerinden artan aldatma sayıları da düşünülünce gayet normal aslında. Konu hakkında herhangi bir sıkıntı yaşamamak için yapabileceğiniz en iyi şey ise sosyal medya hesaplarınıza partnerinizin de ulaşabilmesi olacaktır.

Eşinizin Soyismini Alma

Eşinizin Soyismini AlmaHanımlar, eşiniz bu konu hakkında ne kadar “sorun değil” dese de, aslında içten içe bunu sorun ediyor olabilir. Kendisi etmiyorsa bile çevresindeki insanların “ne demek senin soyismini almadı?”, “sen, onun soyismini al madem” tarzı eleştiri ve yorumlarından sonra kafasında bir soru işareti olabilir. Eğer partnerinizin soyismini almayı düşünmüyorsanız bunu en baştan konuşmalısınız. En basitinden eşiniz ailesi bile, bu konu hakkında sıkıntı çıkartabilir.

Ortak Banka Hesabı Açmak

Ortak Banka Hesabı AçmakElbette taraflar ekonomik olarak özgürdür ama ortak bir banka hesabının bulunması da fena olmaz. Tarafların her ay gelirlerinden bir miktar ayırıp, ortak hesaba koyması, sıkışılan zamanlarda inanılmaz derecede faydalı olabilir. Yalnız, bu hesaplardan kişisel alışveriş yapılmaması gerek. Yapılacak harcamalar ortak olmalıdır. Mesela 1 sene boyunca burada koyulan para ile tatile gidebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda belki bu para, size ev veya araba olarak dahi geri dönebilir. Bu nedenle, finansal konudan sıkıntı yaşamamak adına harcamalarınız ve birikimleriniz konusunda dikkatli davranmalısınız. Çiftlerin para konusunda sahip olduğu avantajlar, size “ben de evlenmeliyim” dedirtebilir. Konu ile alakalı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ebeveynlerin Önünde Tartışmayın

Ebeveynlerin Önünde TartışmayınHer ne sıkıntı yaşıyor olursanız olun, bunları ailelerinize göstermemeye çalışın. Çünkü aileler sizden daha çok üzülürler. En ufak şey için bile tartışsanız, aileniz mutsuz bir evlilik yaşadığınızı düşünebilir. Sorunlarınızı onlara göstermeden, yanlarında en iyi halinizle bulunursanız; hem onları ilişkiye dahil etmemiş hem de partneriniz hakkında kötü düşüncelere kapılmalarına engel olmuş olursunuz.

Ne yazık ki günümüz evlilikleri pek sağlıklı olmuyor. Muhteşem bir aşk hikayesiyle başlayan ilişkiler, tarafların birbirlerinin özel hayatlarına saygı duymaması ve birbirlerini yeteri kadar iyi tanımadıkları gerekçesiyle ortaya çıkan sorunları aşamamaları doğrultusunda boşanma ile sona eriyor. Evlilik kolay bir şey değil! Uzun süreli bir ilişkiniz var diye hemen bunu evliliğe dönüştürmeye çalışmayın, çünkü ortaya çıkacak sonuçlar sizi pek tatmin etmeyebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Evlilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum