Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Evlenmek için Olağanüstü Bir Mekan: Ribbon Chapel

Evlenmek için Olağanüstü Bir Mekan: Ribbon Chapel
Son Güncelleme: 
Yorum

Evet, bugün sizler için oldukça eğlenceli bir yazı sunarak; evlenilecek harika bir mekanın tanıtımını yapıyor olacağız. Sonuçta, ömürlük bir karar olan evlilik törenlerinin bu kavrama yakışan yerlerde yapılması gerekir, değil mi? Elbette ki kimse sıradan ve ruhsuz döşenmiş nikah salonlarında, hayatının imzasını atmak istemez. Herkes, kalbinde yatan ve gerçekleşmesini istediği bir nikah törenini kafasında sayısız kere tasarlamıştır. Örneğin; bazıları gösterişli bir evlilik töreninin hayalini kurarken bazıları da olabildiğince sade bir tören düzenlemeyi tercih ederler. Ancak ister şaşaalı ister sessiz sedasız bir tören olsun, her tören evlilik makamına yakışacak yerlerde yapılmalıdır.

İşte tam da bu yüzden, bugün sizlere olağanüstü bir tasarıma sahip olan ve evlenilesi bir mekan niteliğinde inşa edilen, Ribbon Chapel’i tanıtacağız. Bu yazımızı okuduğunuzda belki de bir an önce, böyle eşsiz bir yerde hayatınızı sevdiğiniz kişiyle birleştirmek isteyeceksiniz. İsterseniz, sözü daha fazla uzatmadan, farklı ve şık bir tasarıma sahip Ribbon Chapel’ı anlatmaya bir an önce başlayalım. Zire bu eşsiz mekanı sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

İşte karşınızda hayatınızın en unutulmaz gününü yaşayacağınız olağanüstü bir mekan:

Ribbon Chapel

Ribbon ChapelBu harika yer; Japonya, Hiroşima’da bulunan Onomichi otelinin göz alıcı bahçeleri olan Bella Vista Sakaigahama’da yer almaktadır. 2002 yılının Kasım ayında yapımı tamamlanmış olan Ribbon Chapel’in yapımında 10 milyon Japon Yeni kullanılmıştır. Ayrıca Japonya’da birçok farklı dalda ödül kazanan bir şirket olan NAP Architects tarafından tasarlanan yapının, büyüleyici tasarımı da sıradan nikah salonlarına göre oldukça farklı görünüme sahiptir. Japonya’nın denizinin sonsuz mavi sularının hemen kenarındaki bir tepenin üzerinde konumlanmış olan Ribbon Chapel, döner spiral merdivenlere sahip bir yapıdır. İlaveten, bu helezon merdivenler oldukça geniş tasarlanmış olup, gelin ve damadın harika fotoğraflar çektirebilmesi için adeta biçilmiş kaftan görevindedir.

Ribbon ChapelDenizden gelen sert rüzgarlara karşı sağlamlığını uzun süre koruması için titanyum çinko alaşımla üretilen yapının üst kısımlarında, ahşap paneller kullanılmış olup buradan hayatınızı birleştireceğiniz insanla birlikte muazzam manzara sunan Japon sahillerinin tadını çıkartabilirsiniz. Zaten Japonya’da bulunan harika yapılardan biri olan Ribbon Chapel’a ilk baktığınızda da buranın görülmemiş tarzda bir mimariye ve evlilik eylemine yakışacak saf bir forma sahip olduğunu hemen anlıyorsunuz.

Sonuç olarak, insan hayatındaki dönüm noktalarından biri olan nikah defterine imza atma eylemi, ancak bu kadar güzel bir yerde yapılabilirdi, değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu