Yatırım yapmaya başla!

Epic Games Ücretsiz Oyun Kampanyaları Steam’e Kafa Tutuyor

Dijital oyun mağazası Epic Games Store’un bugüne kadar ücretsiz olarak dağıttığı oyunların bedeli hesaplandı.
Epic Games Ücretsiz Oyun Kampanyaları Steam’e Kafa Tutuyor

Son yıllarda oyun dünyası dijital servisler üzerinde şekilleniyor. Milyonlarca kişi çevrimiçi oyun mağazaları ile yeni oyunlar satın alıyor ve birbirleri ile etkileşime geçebiliyor. Özellikle çoklu oyuncu modu olan oyunlar ile büyük bir kitle toplanıyor. Bu alanda en büyük dijital servis olarak Valve’ın sahibi olduğu Steam’in öne çıktığını söyleyebiliriz.

Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde Steam’de uzun süre vakit geçiren oyuncular için sadakat programı başlatacağını duyurdu. Steam’in karşısındaki en önemli rakip olarak Epic Games’in dijital mağazası ile çıktığı görülüyor. Şirket özellikle ücretsiz oyun kampanyaları ile kullanıcıları kendisine çekmeye çalışıyor.

Son olarak Epic Games en popüler oyunlardan biri olan GTA V’i ücretsiz dağıtmaya başladı. Steam’de yaklaşık 170 TL ile satılan bu oyunun Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtılması büyük yankı uyandırdı. Yapılan yeni bir araştırma ise şirketin bugüne kadar dağıttığı ücretsiz oyunların bedelini ortaya koydu.

Epic Games Servet Dağıttı

Epic Games Servet Dağıttı

Şirketin son olarak GTA V’i ücretsiz dağıtması sonrası tüm dikkatler üzerine toplanmış durumda. Öyle ki oyuna olan yoğun ilgi ile beraber Rockstar Games’in GTA sunucularına erişim sıkıntısı yaşandı. Epic Games bugüne kadar çok sayıda oyunu aynı şekilde ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sundu. Daha önce Batman Arkham gibi pek çok popüler oyun ücretsiz olarak dağıtılmıştı.

Araştırmalar şirketi bugüne kadar 108 oyunu ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğunu gösteriyor. Bu oyunlar arasında düşük fiyatlı yapımlar olduğu gibi oldukça pahalı oyunların da olduğu biliniyor. Dağıtılan oyunların toplam bedelinin 2.140 dolar olduğu hesaplandı. Tabi bu bedeller tek bir oyun üzerinden hesaplanıyor.

Her bir oyunun binlerce kişi tarafından satın alındığını düşünecek olursak, Epic Games’in adeta servet dağıttığını söyleyebiliriz. Buna rağmen kullanıcı ve oyun sayısı olarak Steam’in pazarın büyük bölümünü elinde tuttuğu biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum