Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Epic Games Store’a Farklı Platformlar ile Entegrasyonunu Artıracak Özellikler Geldi

Epic Games’in geçtiğimiz sene kullanıma sunduğu çevrmiçi oyun mağazasına yeni özellikler geldi. Yeni güncellemeler ile Epic Store’a, Humble Bundle entegrasyonu ile birlikte bazı oyunlar için bulut kayıt desteği eklendi.
Epic Games Store’a Farklı Platformlar ile Entegrasyonunu Artıracak Özellikler Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Epic Games son yıllarda özellikle Fortnite ile büyük çıkış yakaladı ve oyun dünyasında adını gür bir sesle duyurmayı başardı. Oyunun geliştiricisi büyük gelirler elde etti ve geçtiğimiz yıl kendi çevrimiçi mağazasını kurarak Steam, Origin, UPlay gibi servislerin karşısına dişli bir rakip olarak çıktı. Platform her hafta gerçekleştirdiği indirimler ve ücretsiz oyun kampanyaları ile kullanıcıları kendisine çekmenin yollarını arıyor.

Bununla birlikte geliştiricilere daha az komisyon oranları uygulayarak Steam ile daha etkin rekabet etmek istiyor. Çevrimiçi oyun mağazasına yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Kullanıcılar uzun zamandır bazı oyunlarda bulut kayıt desteğinin Epic Store’da olmasını talep ediyordu.

Şirket isteklere kayıtsız kalmadı platformunda yer alan bazı oyunlar için bulut kayıt imkanını sunmaya başladı. Bununla beraber başka bir çevrimiçi oyun mağazası Humble Bundle ile ortak entegrasyon anlaşması yapıldı.

Epic Store’a Yeni Özellikler Geldi

Epic Store’a Yeni Özellikler Geldi

Epic Store daha önce Ubisoft’un çevrimiçi mağazası olan Uplay ile entegrasyon yapmaya başlamıştı. Yapılan entegrasyon ile iki mağaza kütüphanesinde bulunan oyunlar diğer platformlar üzerinden kullanılabilir durumda oluyor. Uplay’in tüm oyunlarında ayrıca bulut kayıt desteği bulunuyor. Dolayısıyla bu oyunların hepsi Epic Store üzerinden de bulut kayıt desteğine sahip olacak. Yayınlanan güncelleme ile Epic Store’da bulunan 17 oyuna daha bulut kayıt desteği geldi.

Yapılan son duyuruya göre Epic Store, bir diğer oyun mağazası Humble Bundle ile yeni bir entegrasyona başlıyor. Kullanıcılar iki mağazada bulunan hesaplarını birbirine bağlayarak Humble Bundle’da bulunan oyunlarını Epic Store’da görünür hale getirebilecek. Şirkete yakın kaynaklardan gelen haberler Epic Games’in bu tarz entegrasyonlarını devam ettireceği ve başka çevrimiçi mağazalar ile işbirliğine gideceği yönünde.

Ürün Sayfası Güncellendi

Ürün Sayfası Güncellendi

Steam’in dişli rakiplerinden Epic Games Store, kullanıcıların ilgisini daha fazla çekmek adına sürekli kendisini güncelleme yolunu seçiyor. Şirket yaptığı açıklama ile ürün sayfasında bir dizi değişiklikler yaptığını duyurdu. Yapılan yeni değişiklikler ile oyun tanıtımlarına daha fazla bilgilendirmeye yer verilecek. Bununla beraber görsel ve videolara da ağırlık verileceği belirtildi.

Yakın zamanda mağazaya performansı artıran yeni yama ve güncellemelerin yayınlanması bekleniyor. Değişikliklerin hayata geçmesiyle beraber pek çok yeni değişiklik daha yolda. Bu değişikliklerden birisi ise oyun kütüphanesinin arayüzüne yönelik yapılacak. Kullanıcıların tek seferde daha fazla oyunu bir arada görüntülemesi amaçlanıyor.

Şirket diğer yandan yeni oyun stüdyoları açtığını duyurdu. Epic Games Cologne adıyla kurulan yeni stüdyo Almanya’nın Cologne şehrinde bulunuyor. Stüdyo ile şirketin yeni oyunlara yatırımlar yapacağı ve daha önce başka şirketlerde bulunan eski çalışanlarından yardım alacağı belirtildi. Bu isimler arasında Netflix, HBO, Amazon gibi medya devlerinden çalışanlar yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu