Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

En Çok Para Kimde Var? Trump vs Putin!

Biri Rus Devlet Başkanı diğeri Amerika Devlet Başkanı! İşte bu yazısında da Trump ile Putin'in kişisel servetlerinin, yani paralarının mücadelesini izleyeceğiz.
En Çok Para Kimde Var? Trump vs Putin!
Son Güncelleme: 
Yorum

Tüm dünya bu yıl müteahhitlikten Amerikan başkanlığına uzanan Trump‘ın “Tamamen Duygusal” başarı hikayesine şahitlik etti. Ülkemizde olduğu gibi Amerika’da da “PARA” yine kazandı. Zaten kapitalist sistemin kuralı da bu değil mi?

Putin‘in ise Sovyet İstihbarat Servisi’nden başlayıp, önce Rus Devlet Güvenlik Konseyi Sekreteri ardından Rusya Devlet Başkanı olmaya giden başarı dolu, duygu ve ekonomi yüklü hikayesini zaten hepiniz ezbere biliyorsunuz. Özellikle Çeçenistan’da izlediği politika ve ekonomi konusundaki bilgisini zaten tartışmamıza bile gerek yok.

Şimdi aynı ROCKY IV‘deki gibi savaş zamanı! Putin‘de mi yoksa Trump‘ta mı daha çok para var?

O zaman; FIGHT! Putin vs Trump!

O zaman; FIGHT! Putin vs Trump!Bildiğiniz gibi ROCKY IV’de son darbeyi Rocky Balboa; Rus Ivan Dragon’un çenesine vuruyor ve “Amerikan Rüyası” yine gerçekleşiyordu. Amerika yine kazanıyordu! Kazanmaya hiç doymuyordu! Ayrıca filmde Rus rakip çok zengin, Balboa ise bizden biriydi. Bakalım tarih tekerrürden ibaret mi?

O zaman; FIGHT! Putin vs Trump!

Trump ve Putin’in Kişisel  Servetlerine Göz Atalım!

Trump ve Putin'in Kişisel Servetlerine Göz Atalım!Önce Trump’ın kişisel servetine ve mal varlığına göz atmak için kısa bir tura çıkalım isterseniz. Sahip olduğu en pahalı ulaşım araçlarından ki içerisinde kocaman bir Boeing 757 var, Trump’ın dillere destan saray yavrusu evlerine, Greenwich’te bulunan ultra lüks malikaneden, 21 milyon dolarlık lüks teras katına kadar ucu bucağı kesilmeyen mal varlığına Paratic‘te sıkça değinmiştik. Trump’ın açıklanan net kişisel servetinin ise 3.5 milyar doların üzerinde olduğu biliniyor.

Tam olarak buraya Trump’ın şu sözünü eklemek istedim nedense;

“Para benim için hiçbir zaman motivasyon kaynağı olmamıştır, sadece kendimi takip etmem için bir yoldur. Asıl heyecan oyunu oynamaktadır.”

Putin’in ise kişisel servetine göz attığımızda 200’den fazla sarayı, 58 tane savaş uçağı ve helikopteri, bedel biçilemeyen saatleri, Vladimir Putin temalı iPhone‘u ve hatta Porsche motoruyla güçlendirilmiş limuzini bile olduğu bilinmektedir. Putin’in son 5 yılda dünyanın önde gelen ekonomi dergileri “Forbes” ve “Time” tarafından açıklanan verilere bakıldığında kişisel servetinin 40 ile 60 milyar dolar arasında olduğu biliniyordu.

Şimdi Bakalım Kim Daha Zengin?

Şimdi Bakalım Kim Daha Zengin?Bilinen verilere göre Putin nereden baksanız Trump’tan 10 kat daha zengin. Yani bu sefer Amerikan rüyası gerçek olmadı ve Rus Devlet Başkanı, ABD başkanından çok daha varlıklı çıktı. Yani tüm dünya para için savaşıyorsa, bu ikili arasındaki savaşın galibi Putin!

Derken Putin Son Bir Aparkat Daha Patlattı!

Derken Putin Son Bir Aparkat Daha Patlattı!Geçtiğimiz gün Paratic.com’da da yayınladığımız dünyanın en zengin adamı Putin olabilir haberimizde anlattığımız iddia, bir anda tüm dünyanın gündemine oturdu. Ve Putin’in kişisel servetinin aslında 200 milyar doların üzerinde olduğu açıklandı.

Yani ikili arasındaki savaşın galibi belliydi; ama Putin, Trump’tan 10 kat zengin değil, neredeyse 50 kat daha zengin olduğu gerçeği ortaya çıktı. Putin bu sefer dünyanın en zengini olarak bilinen Bill Gates‘e de bir aparkat attı ve ringi öyle terk etti!

Kişisel servetlerine bakıldığında ise Putin‘in yanında Trump gerçekten “FUCK-ir” kaldı!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu